Studia dla ekspertów w wielu branżach – BHP na Politechnice Wrocławskiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Eksperci bhp są obecnie bardzo poszukiwani na rynku, dlatego Politechnika Wrocławska uruchamia nowy kierunek dla studentów II stopnia. Bezpieczeństwo i higiena pracy da absolwentom możliwość zatrudnienia we wszystkich branżach.

A wszystko dlatego, że specjalistą bhp można zostać tylko po ukończeniu studiów w takim kierunku. Młodzi inżynierowie mogą rekrutować na bezpieczeństwo i higienę pracy. W trakcie studiów będą mieli okazję pracować ze specjalistycznym sprzętem wykorzystywanym do pomiaru np. poziomu natężenia hałasu, drgań mechanicznych lub pyłów w powietrzu.

Układając program studiów, staraliśmy się, aby był on uniwersalny. Tak, żeby każdy z absolwentów studiów pierwszego stopnia mógł uzupełnić swoją wiedzę w ramach tych studiów. Otwieramy się na różne branże, na absolwentów po różnych kierunkach, ponieważ te studia mają stanowić uzupełnienie ich kompetencji i rozszerzyć ich możliwości rozwoju w zakresie pracy w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy – mówi dr inż. Paweł Strzałkowski, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr.

Co ważne, ukończenie tego kierunku daje bardzo wiele możliwości. Można pracować na przykład w laboratoriach pomiaru czynników środowiska pracy.

Możliwa jest praca we wszystkich możliwych branżach – w instytucjach państwowych, prywatnych lub w spółkach. Jest w tej chwili na rynku pracy duży popyt na absolwentów. Poszukiwani są specjaliści BHP, a po ukończeniu studiów na tym kierunku po pewnym czasie taki absolwent może otworzyć własną działalność gospodarczą – wyjaśnia dr inż. Żaklina Konopacka, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr.

Każde przedsiębiorstwo musi funkcjonować według określonych warunków pracy, a więc każde potrzebuje specjalisty od bhp – niezależnie od branży. Wśród przedmiotów na nowym kierunku studenci dowiedzą się m.in. o ryzyku zawodowym, wypadkach i chorobach zawodowych, ale także o tym, w jaki sposób przeprowadzać szkolenia bhp.

Nasz program wyróżnia się tym, że wprowadziliśmy zajęcia doskonale uzupełniające podstawowy zakres zajęć, gdzie studenci będą wykorzystywali nowoczesne technologie, m. in. wirtualną rzeczywistość do monitorowania środowiska pracy. Zdobyta wiedza w ramach tych studiów pozwoli młodym inżynierom zdobyć dodatkowe kwalifikacje – podkreśla dr inż. Paweł Strzałkowski, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr.

Na razie kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy uruchamiany jest dla studentów, którzy skończyli studia inżynierskie, ale w przyszłości – najprawdopodobniej od października – ten kierunek będzie dostępny także dla studentów po licencjacie z dodatkowym semestrem wyrównującym różnice programowe. Obecna rekrutacja trwa do 18 lutego.

Zobacz również

Już od ponad 20 lat we Wrocławiu są organizowane różnego rodzaju kampanie informacyjne i edukacyjne w zakresie profilaktyki HIV. Są one skierowane do wszystkich mieszkańców Wrocławia, ale szczególnie do młodzieży. W tym roku tego typu kampania odbyła się pod hasłem „WROC.WIN.WITH.HIV”, która była skierowana do uczniów wrocławskich szkół. Do kampanii dołączyło 16 wrocławskich szkół i łącznie ponad 11 tysięcy uczniów. Podsumowaniem tej kampanii była konferencja, która odbyła się w przededniu Światowego Dnia Walki z AIDS.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy