Stypendia dla młodzieży Powiatu Wrocławskiego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rada Powiatu Wrocławskiego co roku wspiera zdolnych młodych uczniów, przyznając im 10miesięczne stypendia za osiągnięcia w nauce, dobre wyniki sportowe oraz wyróżnienia artystyczne. 21. edycja programy stypendialnego jest inna od poprzednich. Od marca bowiem uczniowie nie przychodzili do szkół, a lekcje odbywały się zdalnie. Co za tym idzie wiele konkursów i zawodów sportowych po prostu się nie odbyło.

– Zarząd powołał dwóch swoich przedstawicieli do Komisji konkursowej. Za chwilę będziemy rozstrzygać ten konkurs stypendialny. Jak co roku będziemy przyznawać te stypendia – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Do tej pory przyznano aż 391 stypendiów, a ich łączna wartość to ponad 950 tysięcy złotych. Aktualnie uczniowie co miesiąc przez cały czas trwania roku szkolego otrzymują po 300 złotych. Stypendia można otrzymać w trzech kategoriach: sportowej, naukowej i artystycznej.

– Młodzi ludzie, którym zostanie przyznane stypendium, dostaną kwotę 3 tysięcy złotych. To najczęściej, z tego, co z nimi rozmawiam, pieniądze wydawane są na pomoce naukowe. Na dosprzętowanie, bo to też są sportowcy, a ten sprzęt jest drogi, więc na to tez pieniądze są przeznaczane. Bardzo mnie to cieszy, bo to rozwija ich zainteresowanie i możliwości naszej młodzieży – dodaje Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Aby otrzymać stypendium trzeba uzyskać odpowiednią średnią ocen, a w przypadku osiągnięć sportowych i artystycznych posiadać udokumentowane wyniki. W tym roku poziom zgłaszanych wniosków może być nieco słabszy niż w poprzednich edycjach, bowiem przez wybuch pandemii koronawirusa szkoły były zamknięte, a liczne konkursy i zawody sportowe zostały przełożone.

– Z jednej strony jest tych wniosków mniej, z drugiej te wnioski są, powiedziałbym, mniej atrakcyjne. Dzisiaj oceniamy, że poziom wniosków, które wpłynęły, są najsłabsze od 21 lat, ale mimo to wpłynęły – zaznacza Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Od rozwoju sytuacji epidemicznej zależy także to, czy odbędzie się huczna gala z uroczystym wręczeniem nagród. Co roku, Rada Powiatu Wrocławskiego zapraszała na uroczystość znane osobistości, poprzednim razem nagrody wręczał między innymi profesor Jan Miodek.

– W tym roku, w zależności od tego, jak będzie się rozwijała pandemia, będziemy robić bardziej lub mniej huczną uroczystość. Najważniejszy jest fakt, że młodzież Powiatu Wrocławskiego dostanie te stypendia – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Stypendia zostaną przyznane na rok szkolny 2020/2021.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy