Stypendia Rady Powiatu Wrocławskiego dla najzdolniejszych uczniów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po raz 24. Starostwo Powiatu Wrocławskiego nagrodziło najzdolniejszych uczniów, oczywiście mieszkańców Powiatu Wrocławskiego. Stypendystów jest 37. Stypendia dostali w trzech kategoriach, artystycznej, naukowej i sportowej.
  • To duże wydarzenie, w związku z tym zaprosiliśmy na to wydarzenie radnych powiatu wrocławskiego, rodziców, opiekunów, nauczycieli. Jest też część wójtów, którzy chcą osobno uhonorować swoich laureatów. To stypendium wynosi 400 zł i jest wypłacane przez okres 10 miesięcy – mówi Roman Potocki, starosta Powiatu Wrocławskiego. 

Stypendia artystyczne przyznano uczniom m.in. za osiągnięcia w tańcu i muzyce. 

  • Stypendium przeznaczę zdecydowanie na wyjazdy na konkursy oraz akcesoria na skrzypcach, prawda, bo na skrzypcach trzeba wymieniać struny, które są dużym kosztem oraz na smyczku, którego przy sobie akurat nie mam w łosie. Ono też kosztuje i na pewno to stypendium przeznaczę na artykuły skrzypcowe oraz wyjazdy na konkursy czy kursy muzyczne – mówi Bartosz Olszewski, gra na skrzypcach. 

  • – Stypendia dostaje najzdolniejsza młodzież z powiatu wrocławskiego w trzech kategoriach, w kategorii naukowej, artystycznej i sportowej. Obecnie jest tak, że najwięcej tych sportowców otrzymuje, to jest 29 stypendiów na 37. Chociaż łącznie tych wniosków mieliśmy 89 z tego, co pamiętam -mówi Piotr Chmurzyński, przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego.

Przyznano tylko dwa stypendia naukowe. 

  • Były trzy olimpiady, Olimpiada Umiejętności Hotelarskiej, Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej i Olimpiada Teologii Katolickiej. Co dla mnie znaczy? No na pewno jest to wyróżnienie. No jednak pracowało się rok na to i cieszę się bardzo z tego – mówi Aleksandra Gidzińska, stypendystka w kategorii naukowej. 

  • Bardzo zdolni ludzie, komisja konkursowa, która ocenia zawsze te wnioski, które wpływają, ma duże problemy, żeby wybrać tych najlepszych, ale myślę, że dzisiaj ci, którzy są nagrodzeni, to są właśnie ci najlepsi – mówi Roman Potocki, starosta Powiatu Wrocławskiego. 

Najwięcej stypendium przyznano za osiągnięcia sportowe. Malwina Cegła od wielu lat gra w golfa. 

  • Przez 10 lat najpierw grałam w tenisa, ale ja nie lubię biegać i ja mam strasznie słabą kondycję, więc po prostu tak wyszło, że… Bardzo lubię robić wiele rzeczy, na przykład rysuję też od zawsze, ale golf jakoś to jest bardzo przyjemny sport, szczerze mówiąc. Tu chodzimy, rozmawiamy, to jest bardzo spokojny sport moim zdaniem, a też jest na świeżym powietrzu, jest wiele pięknych na przykład pól golfowych, więc ja jestem bardzo zadowolona z mojego wyboru – mówi Malwina Cegła, stypendystka w kategorii sportowej. 

Przez 24 lata Starostwo Powiatowe we Wrocławiu przeznaczyło na stypendia dla najzdolniejszych uczniów ponad milion złotych. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy