Surrealistyczne wizje rodziny artystów, czyli wystawa w Świeradowie- Zdroju

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Świeradowie-Zdroju w budynku po dawnym PKP znajduje się Stacja Kultury, w której odbywają się liczne zajęcia, spotkania, koncerty, ale i wernisaże. W tej chwili możemy podziwiać wystawę pod nazwą "Koneccy. Sztuka w trzech odsłonach". To barwny świat rodziny artystów, w której możemy podziwiać ich artystyczne wizje oraz baśniowe krainy.

– W ostatni piątek odbył się u nas w Świeradowie-Zdroju na Stacji Kultury wernisaż prac trójki wspaniałych artystów, na który od dawna wyczekiwałam. Nie ukrywam osobiście, że jestem wielbicielką prac Matyldy Koneckiej i tym bardziej się ucieszyłam, jak udało nam się zorganizować wystawę prac Matyldy Konecki, jej taty Janusza Koneckiego i nieżyjącej już Beaty Kornickiej- Koneckiej. Tak że w tej jednej sali u nas na Stacji Kultury w Świeradowie-Zdroju mamy zgromadzone prace całej rodziny państwa Koneckich — mówi Dorota Marek, dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju.

Trzech artystów łączy sztuka, jednak każdy z nich ma indywidualną formę przedstawiania swojego artystycznego świata. Pan Janusz Konecki maluje drzwi. 

– Można na tych drzwiach obejrzeć niesamowite obrazy, a przede wszystkim feerie kolorów. Gra światłocienia i kolory wpływają na to, że się zagłębiamy w ten świat i można patrzeć w te drzwi i w ten inny świat godzinami — mówi Diana Słupska, pracownik Miejskiego Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju.

Matylda Konecka to ilustratorka z Wrocławia. Swoje prace tworzy w stylistyce baśniowo-surrealistycznej, w której widoczne są również motywy izersko-karkonoskie.

– Pani Beata Kornicka- Konecka wykazuje mistrzostwo w pracy ołówkiem. Prace są tak wyśmienicie zrobione, że zastanawiam się, czy są to fotografie, czy jest to praca ręki. Przede wszystkim niesamowite obrazy przedstawiające świat, trochę mroczny i bardzo zastanawiający — mówi Diana Słupska, pracownik Miejskiego Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju.

– Jak państwo się przekonacie, są to w zupełnie innym stylu, klimacie dzieła sztuki, bo tak trzeba je nazwać. Tak że bardzo się cieszę i serdecznie zapraszam wszystkich do obejrzenia tych prac u nas — mówi Dorota Marek, dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju.

Wstęp na wystawę jest wolny. Można ją oglądać do 12 maja.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy