Survival. Ostatnie dni wystawy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Do niedzieli 13 września mieszkańcy mogą podziwiać sztukę w niecodziennym miejscu. Praca artystów traktujące między innymi o zmianach klimatu i ochronie środowiska dostępne są w historycznej Przepompowni w Porcie Miejskim.

W tym roku przede wszystkim skupiamy się na tematach związanych z ochroną klimatu, kwestiami, które w naszym odczuciu są teraz bardzo ważne społecznie i politycznie, a które są generalnie pomijane, dlatego ta wspaniała lokalizacja, a także temat, jakim jest Ziemia Jałowa – mówi Klaudia Bieniek z Fundacji Art Transperent.

Wystawa mieści się w historycznej Przepompowni MPWiK, która była jednym z najstarszych i w pełni ekologicznych systemów odbioru ścieków w mieście. To miejsce na co dzień nie jest dostępne do zwiedzania, więc 18. Przegląd Sztuki Survival to także okazja, żeby poznać nie tylko sztukę.

– To miejsce jest wyjątkowe na pewno poprzez swoją architekturę, która była bardzo starannie zaprojektowana i dopieszczona przez poprzednich właścicieli miasta i dziewiętnastowiecznych projektantów. Takich obiektów nie ma wiele w Europie – zaznacza Witold Ziomek, prezes MPWiK S. A. we Wrocławiu.

Teraz przez kilka dni mamy oczywiście okazję go oglądać i bardzo do tego zachęcam, bo jest to jeden z najlepszych tego typu obiektów, najlepiej zachowany w Europie. Wszyscy wiemy, że przepompownie ścieków dotyczą raczej ciemnej strony miasta, dlatego niespecjalnie się nimi chwalono – dodaje Ewa Pluta z Przeglądu Sztuki Survival.

Historyczna Przepompownia wpisuje się w tegoroczny motyw przewodni Survivalu. W środku znajduje się między innymi projekt, który wykorzystuje dźwięk i wodę. Odwiedzający doceniają uroki niecodziennego miejsca.

Wystawa Główna jest dostępna do niedzieli 13 września. Miejsca nie są biletowane, ale obowiązuje limit 250 osób. Już pierwszego dnia zainteresowanie było zdecydowanie większe.

– My, jako organizatorzy, nie byliśmy w stanie przewidzieć, jak duże zainteresowanie będziemy w stanie wzbudzić w odbiorcach. Wczorajszy dzien pokazał Nam, że jest ten głód i pragnienie odkrywania fanstycznych miejsc i mierzenia się z najlepszą sztuką – mówi Klaudia Bieniek z Fundacji Art Transperent.

Z powodu obowiązujących restrykcji, podczas oglądania trzeba mieć na twarzy maseczkę. Po zapoznaniu się z pracami artystów można oddać głos w konkursie na Nagrodę Publiczności.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy