Świąteczna dieta. O czym pamiętać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Polska tradycja związana z jedzeniem, choć w teorii postna, to w praktyce jest bardzo ciężka. Kapusta, grzyby i smażona ryba to duże wyzwanie dla naszych żołądków. Jak seniorzy mogą się przygotować do tego czasu?

– Spacery z pewnością pomogą rozkręcić metabolizm. Przygotowując same dania, można nieco je zelżyć. Zamiast smażyć – można upiec. Zamiast dodawania samego majonezu, można dodać trochę jogurtu naturalnego. Mieszanie mąki pełnoziarnistej z pszenną także może pomóc. Na pewno będzie to zdrowsze – mówi Magdalena Szyszka-Barycka, dietetyk kliniczny.

Magdalena Szyszka-Barycka na co dzień prowadzi zajęcia z seniorami – Zdrowie od kuchni. Wirtualne spotkanie mają odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące zdrowia i żywności.

– Spotykamy się z seniorami. Rozmawiamy o szeroko pojętym zdrowiu – jakie czynniki powodująrozwój chorób i jak je zniwelować – opowiada dietetyk.

Dla seniorów najciekawsze okazują się być mity żywieniowe.

– Najczęściej laktoza i gluten, czyli to, co popularne także w mediach. Omawiamy je i rozwijamy – tłumaczy dietetyk.

Święta to niezwykle rodzinny czas. Warto spędzić go z bliskimi, nie martwiąc się dodatkowymi kaloriami.

– Święta to tylko trzy dni. My o swoje zdrowie musimy dbać cały rok. Mały talerz i stopniowe dokładanie kolejnych rzeczy, a nie wszystko na raz – radzi dietetyk.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy