Świąteczna paczka prosto z Oporowa i Kleciny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Świąteczna paczka dla babci i dziadka to akcja zorganizowana przez Rady Osiedli Oporów i Klecina. W inicjatywę zaangażowali się uczniowie, mieszkańcy i sponsorzy. Celem akcji jest wsparcie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karmelkowej.

Pomysłodawca, który chce pozostać anonimowy, właśnie zaprasza do tej inicjatywy, żeby wyposażyć Dom Pomocy Społecznej w telewizory – mówi Dobrosława Binkowska, przewodnicząca zarządu osiedla Oporów.

W dobie pandemii dla mieszkańców DPS-u jedynym oknem na świat okazała się być telewizja. Niestety w tej chwili samych urządzeń ośrodek ma tylko kilka. Tak narodził się pomysł, aby telewizory pojawiły się w każdym pokoju.  

Chcieliśmy zrobić jednak coś więcej. Wymarzyło nam się zrobić dla tych ludzi coś osobistego. Dlatego zaprosiliśmy mieszkańców Oporowa i Kleciny do tego, aby przygotowali spersonalizowane kartki świąteczne dla wszystkich, prawie 280 mieszkańców ośrodka – dodaje Dobrosława Binkowska.

Mieszkańcy otrzymali listę osób, do których mogli wysłać świąteczną pocztówkę. Jak sami przyznają osoby z DPS-u przy ul. Karmelkowej, to ich najbliżsi sąsiedzi. 

Akcja spotkała się z bardzo wielkim odzewem. Zdziwiliśmy się takim dużym zaangażowaniem ludzi. Miło, że w takich trudnych czasach chcą pomagać materialnie i w każdy inny sposób, jak tylko potrafią. Na chwilę obecną dostaliśmy już około dwudziestu telewizorów i dużo kartek – mówi Jakub Wolski, sekretarz zarządu osiedla Oporów.

Zbiórka telewizorów trwa do 20 grudnia.

Przekazanie wszystkich tych dobrodziejstw w poniedziałek w przyszłym tygodniu tak, żeby jeszcze przed świętami była możliwość zainstalowania sprzętu i przekazania tych świątecznych podarunków dla pensjonariuszy – podsumowuje przewodnicząca zarządu osiedla Oporów.

Tego typu akcja została zorganizowana po raz pierwszy, ale organizatorzy mówią, że na pewno nie ostatni.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy