Świąteczne aktywności w Przestrzeni Trzeciego Wieku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przestrzeń Trzeciego Wieku już zaczyna świąteczne przygotowania. Seniorzy bardzo szybko pytają o zajęcia poświęcone tematyce świątecznej, dlatego w grudniu z pewnością takich nie zabraknie.

– Grudzień jest szczególnym miesiącem, ponieważ jest to miesiąc świąteczny. W związku z tym oprócz zajęć cyklicznych, które prowadzimy już od początku naszej działalności. Dodatkowo postanowiliśmy wprowadzić kilka świątecznych elementów i wydarzeń, min. zapraszamy seniorów na warsztaty rękodzielnicze związane z ozdobami świątecznymi, stroikami, upominkami. Zapraszamy na warsztaty artystyczne. Będziemy piekli domki z piernika i robili motanki świąteczne – mówi Agnieszka Żebrowska, WCRS Przestrzeń Trzeciego Wieku.

W grudniu odbędzie się także finał Warsztatów Teatralnych.

– Od jakiegoś czasu trwają u nas warsztaty międzypokoleniowe. Są to Warsztaty Teatralne, które w grudniu będą miały swój finał. Chciałabym zaprosić wszystkich mieszkańców Wrocławia na cztery pokazy dla publiczności. Pokazy te odbędą się we wrocławskim Teatrze Współczesnym na ulicy Rzeźniczej. Odbędą się one 11 grudnia – jeden pokaz o godzinie 14:00, a drugi o godzinie 16:00. Następne 12 grudnia – jeden pokaz o godzinie 11:00, a kolejny o godzinie 13:00. W Przestrzeni Trzeciego Wieku Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego można już się zapisywać po wejściówki na te pokazy – dodaje  Agnieszka Żebrowska, WCRS Przestrzeń Trzeciego Wieku.

Seniorzy co roku bardzo chętnie biorą udział w aktywnościach poświęconych tematyce świątecznej.

 –  Powiem, że seniorzy właściwie już od miesiąca dopytują się czy będą jakieś warsztaty, spotkania poświęcone stricte świętom, tworzeniu ozdób, wianków świątecznych. Zapraszamy także na koncerty świąteczne. Jeden z tych koncertów odbędzie się 6 grudnia. Będzie to Koncert Mikołajkowy, na który już zapraszamy seniorów. Jest to koncert organizowany przez Wrocławski Chór Seniora. Natomiast drugi koncert odbędzie się 17 grudnia w ramach projektu Muzyka Zbliża: Sobota ze Swingiem, a więc koncert kolędowy – podsumowuje Agnieszka Żebrowska, WCRS Przestrzeń Trzeciego Wieku.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy