Świąteczne paczki na Politechnice Wrocławskiej. Studenci pomagają

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Studenci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej organizują przed świętami Bożego Narodzenia zbiórki i pomoc dla najbardziej potrzebujących. Studenci z LEM Wrocław, działającego w ramach koła naukowego, przygotowali Szlachetną Paczkę. Samorządy studenckie kilku wydziałów zorganizowali zaś akcję "Smaczna paka dla psiaka i kociaka".

Aleksander Biskup z LEM Wrocław koordynuje tegoroczną zbiórkę w ramach Szlachetnej Paczki. Do koła naukowego przyłączyły się już inne organizacje i osoby prywatne.

W tym roku pomagamy panu Darkowi z Wrocławia. Potrzebujemy podstawowych rzeczy, to jest żywność, ubrania, środki czystości. Głównym darem jest bon na opał, ponieważ pan ma problemy finansowe i kłopot z tym, żeby zakupić opał co roku. Bierze na to kredyty, stąd taka potrzeba, żeby z tym głównym wydatkiem w roku go trochę odciążyć i podarować mu bon – mówi Aleksander Biskup, student PWr, LEM Wrocław.

Na czwartek studenci zaplanowali wspólne pakowanie wszystkich zebranych przedmiotów. Jak przyznaje Aleksander, sama akcja mocno ich zbliżyła.

To jest niesamowite, bo w tym roku ja zajmuję się tym, żeby to wszystko razem grało. Widzę, że każda osoba, która przychodzi i chce pomóc, jest w dobrym nastawieniu. Wszyscy są pomocni, nie ma z tym żadnych problemów. To niesamowita ilość empatii w tym wszystkim. Dla mnie to pierwsza taka akcja, ale jestem zafascynowany tym, jak ludziom chce się pomagać – dodaje Aleksander Biskup, student PWr, LEM Wrocław.

To nie jedyna świąteczna akcja organizowana przez studentów wrocławskiej Politechniki. Samorządu studenckie wydziałów: Informatyki i Telekomunikacji, Chemicznego oraz Elektroniki Fotoniki i Mikrosystemów zbierają m.in. karmę dla zwierząt w ramach akcji „Smaczna paka dla psiaka i kociaka”.

Wiemy, że przyszła zima, a wiele zwierząt jest bezpańskich. Ich los nie jest nam obojętny. Na Wydziale Elektroniki Fotoniki i Mikrosystemów żyje sobie kotka Misia. Studenci od wielu lat żyją z nią w dobrych relacjach, dokarmiają ją, stała się ich rodziną. U nas na wydziale również jest słynna kotka, która ma swój fanpage na Facebooku. Można go znaleźć pod nazwą „KOT w Pralce AUUUUu” – podkreśla Kacper Majtyka, przewodniczący samorządu studenckiego Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PWr.

W akcję zaangażowało się już blisko 50 osób. Akcja trwa do 12 grudnia.

Jednym ze sposobów jest przyniesienie podarków do budynku Politechniki, do pokoju samorządu. Drugim, szybszym, jest wpłacenie sumy pieniężnej na zbiórkę w serwisie zrzutka.pl. Wszystkie informacje o zbiórce i potrzebach znajdują się w wydarzeniu na Facebooku – dodaje Kacper Majtyka, przewodniczący samorządu studenckiego Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PWr.

Zebrane podarunki zostaną przekazane wrocławskiej Ekostraży, która na co dzień zajmuje się zwierzętami.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy