Świąteczny Jarmark – magia tradycji i wyjątkowe możliwości dla wystawców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Świeradowie-Zdroju co roku odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku odbędzie się 14 grudnia. W tym momencie trwa nabór wystawców.

Przed nami wyjątkowy czas. Zbliża się grudzień i święta Bożego Narodzenia. Już w sobotę, 14 grudnia, w hali spacerowej Świeradowskiego Domu Zdrojowego nasze Miejskie Centrum Kultury w Świeradowie-Zdroju wraz z Zarządem Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa będzie organizować coroczny Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich „Boże Narodzenie”. Zapraszamy wszystkich Państwa chcących nabyć wyjątkowe upominki świąteczne, regionalne przetwory i wyroby rękodzielnicze właśnie na nasz Jarmark. Wstęp jest bezpłatny – mówi Beata Rosicka, koordynatorka w Miejskim Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju.

Organizatorzy Jarmarku zapraszają wystawców, którzy chcieliby wziąć udział w tegorocznym wydarzeniu. To wyjątkowa szansa dla lokalnych producentów, rzemieślników, artystów i gastronomów na zaprezentowanie swojej oferty.

-W chwili obecnej trwa nabór wystawców na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w grudniu. Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową na adres: kultura@swieradowzdroj.pl. Kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony www.miastaświeradowzdroj.pl – tłumaczy Katarzyna Kozubek, koordynatorka w Miejskim Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „Stacja Kultury” w Świeradowie-Zdroju.

Jarmarki świąteczne to nieodłączny element bożonarodzeniowej atmosfery, który co roku przyciąga tysiące odwiedzających w całej Polsce. To miejsce, gdzie magia świąt spotyka się z lokalnymi tradycjami, rzemiosłem i kulinarnymi przysmakami.

Dodatkowo przed nami bogaty program artystyczny i występy lokalnych grup oraz zespołów muzycznych. W tym roku szykujemy wyjątkowego gościa. Wystąpią dla nas „Muzykuny” prosto z Jeleniej Góry, a także nasz świeradowski zespół muzyczno-wokalny „Syntonia” – dodaje Beata Rosicka.

Jarmarki Bożonarodzeniowe mają swoje korzenie w średniowiecznych targach organizowanych przed świętami. Były to miejsca, gdzie mieszkańcy mogli zaopatrzyć się w świąteczne produkty, ozdoby, a także cieszyć się wspólnym czasem.

Na jarmarku najczęściej wystawcami są osoby, które tworzą rękodzieło w postaci makram, robótek szydełkowych. Są to czapki, rękawiczki, a także ozdoby świąteczne wykonywane ze sznurków oraz bransoletki – wyjaśnia Katarzyna Kozubek.

Zobacz również

Dolny Śląsk to kraina tajemnic i zabytków. Zarząd województwa chce przeznaczyć miliony na renowację tych drugich, ale patrząc na bogactwo naszego regionu, to wciąż kropla w morzu potrzeb i włodarze województwa tego nie ukrywają.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy