Światowy Dzień Dzikiej Przyrody w Z00

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Światowy Dzień Dzikiej Przyrody, przypada 3 marca. Jest to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu wrocławskiego Zoo. W tym dniu między innymi pracownicy ogrodu zoologicznego przypominają o tym, dlaczego warto chronić dzikie zwierzęta przed wyginięciem i w jaki sposób możemy to robić.

– Światowy Dzień Dzikiej Przyrody jest ważny dla wszystkich, także dla nas. Bo my jesteśmy ambasadorem tej dzikiej przyrody w naszym mieście i chcemy, żeby ludzie coraz bardziej rozumieli, że ludzkość jest elementem przyrody, a nie jakąś dominantą czy kimś kto ma nią rządzić – mówi Radosław Ratajszczak, prezes Zoo Wrocław.

Fundacja Zoo Wrocław – Dodo, cały czas wspiera działalność związaną z ochroną dzikiej przyrody nie tylko lokalnie. Do tej pory, wspólne z ogrodem zoologicznym, fundacja przekazała ponad 1,5 mln zł na ochronę różnych gatunków dzikich zwierząt na całym świecie.

Zachęcamy do wspierania naszej fundacji, ponieważ my przekazujemy wszystkie zebrane pieniądze na ochronę ponad 35 gatunków na całym świecie, między innymi pingwinów przylądkowych – mówi Anna Mękarska, prezes fundacji Zoo Wrocław Dodo.

W ramach działań fundacji Dodo, do tej pory zostało uratowanych ponad 120 pingwinów. W tym roku, przez fundacje została zorganizowana akcja, która ma na celu powiększyć tę liczbę.

Cierpią one niestety z powodów zanieczyszczenia oceanów, przełowienia, czyli  przez to, że zbyt dużo ryb jest wyławianych, ale również ze względów klimatycznych. W tym roku tam jest tak gorąco, że rodzice nie są w stanie wysiedzieć jaj i po prostu je porzucają. Takie pingwiny trafiają do inkubatorów, są żywione, odchowywane i wypuszczane z powrotem do oceanów – tłumaczy Anna Mękarska

Tegoroczna akcja ma na celu zwrócić jak największą  uwagę na sytuację pingwina przylądkowego. Uczestniczą w niej również znane osoby z wrocławskiego środowiska.

Wpadliśmy na pomysł, że dysponujemy 80 cm figurami pingwinów, które można by było pięknie przyozdobić i pomalować. Akcja spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem – Agnieszka Korzeniewska, dyrektor marketingowy Zoo Wrocław.

Pomalowane figury można będzie zobaczyć we Wrocławskim Zoo pod koniec kwietnia. Wszelkie informacje związane z akcją i działaniem fundacji Dodo można znaleźć na stronie Zoo Wrocław. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy