Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Skorzystaj z darmowych badań

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu już po raz kolejny odbędzie się akcja „Polska mówi aaa”, w ramach której mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z usług lekarskich i zbadać stan zdrowia swojej jamy ustnej.

Jest to ogólnopolska akcja i odbywa się w ramach Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, który jest obchodzony 20 marca. Jest to prawdziwe święto stomatologów, ale też pacjentów. Przy tej okazji specjaliści zachęcają do regularnych badań i profilaktyki chorób jamy ustnej.

Nie mówimy tylko i wyłącznie o próchnicy, czy o nawykach żywieniowych, ale mówimy również o takim bardzo ważnym aspekcie, czyli o lifestyle. O tym, żeby samemu się diagnozować oraz o tym, żeby zwracać uwagę na pewnego rodzaju aspekty niepokojące i występujące przede wszystkim w jamie ustnej. Natomiast mogące być obrazem o wiele poważniejszej choroby, również choroby ogólnoustrojowej – mówi Amadeusz Kuźniarski, dyrektor ds. medycznych, Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne.

We Wrocławiu obchody tego święta odbędą się już po raz czwarty. W tym roku organizuje je Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne, dawniej Akademicka Poliklinika Stomatologiczna, Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Dolnośląska Izba Lekarska.

Jesteśmy dosyć nietypową jednostką ze względu na to, że skupiamy się na interdyscyplinarnym leczeniu pacjenta, nie tylko pacjenta dorosłego, ale przede wszystkim dziecięcego, na którym bardzo mocno się skupiamy. W swojej jednostce skupiamy wszystkie zakresy stomatologii, dzięki czemu jesteśmy w stanie w sposób jasny, konkretny i efektywny przeprowadzić proces leczenia. Jesteśmy jednostką akademicką. W swoich strukturach możemy korzystać i korzystamy z ogromnej wiedzy naszych profesorów, lekarzy, specjalistów, ale również jesteśmy jednostką, która skupia się na kształtowaniu naszych młodych lekarzy – mówi Amadeusz Kuźniarski.

Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii jest to polska organizacja zrzeszająca studentów stomatologii. Jest nas łącznie ponad 3,5 tys. osób i ta liczba cały czas rośnie. Jednym z filarów naszej działalności jest profilaktyka, którą staramy się przemycać zarówno w naszych social mediach, jak i w naszych działaniach stacjonarnych – mówi Krzysztof Łapacz, prezes wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii.

Tym razem obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej odbędą się we Wrocławiu 18 marca w formie tak zwanych „Wysp zdrowia”. Wydarzenie zostanie zorganizowane w dwóch wrocławskich galeriach handlowych: Galerii Dominikańskiej oraz w Alei Bielany od godziny 12.00 do 18.00.

Serdecznie zapraszamy ludzi w każdym wieku, od najmłodszych do tych, którzy już nie posiadają zębów. Bo nie zapominajmy o tym, że zdrowa jama ustna to nie tylko zęby. Więc oferujemy przede wszystkim przeglądy stomatologiczne, przeglądy błoń śluzowych, badania węzłów chłonnych pacjentów i ogólne zalecenia prozdrowotne – mówi Krzysztof Łapacz.

Przy okazji Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne zaprasza również do wzięcia udziału w kolejnej akcji, która odbędzie się w dniach od 21.03 do 31.03 i jest związana z profilaktyką zdrowia jamy ustnej i dotyczy nadwrażliwości.

Szkoda, żeby ten obraz pięknego wiosennego lub letniego popołudnia został zaburzony przez ból zęba, spowodowany zimnym napojem. To jest właśnie ten moment, kiedy mówimy o tej nadwrażliwości i możemy z nią walczyć. Jednak na samym początku musimy ją zbadać, musimy zobaczyć czy nie jest to zmiana o wiele bardziej poważna – mówi Amadeusz Kuźniarski, dyrektor ds. Medycznych, Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne.

Szczegóły dotyczące obu akcji można znaleźć na stronie facebokowej Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego.

Zobacz również

Pod koniec listopada bieżącego roku w przestrzeni medialnej pojawiła się informacja o tym, że wrocławska firma Neonet S.A., która działa na rynku już od ponad 20 lat i ma w całej Polsce sieć sklepów, które zajmują się sprzedażą głównie sprzętu AGD, ogłosiła upadłość. W związku z tym, głównie ze strony klientów, zaczęły pojawiać się pytania czy rzeczywiście to jest prawda. Dlatego postanowiliśmy poprosić o komentarz w tej sprawie Neonet S.A.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy