Świeradów — Zdrój: dzieci w końcu będą mieć opiekę.  Powstanie pierwszy żłobek w mieście

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dzieci, które przebywają wśród rówieśników, łatwiej uczą się samodzielności. Posłanie dziecka do żłobka daje także możliwość szybszego powrotu do pracy rodzicom. Już niedługo w Świeradowie-Zdroju powstanie pierwszy żłobek.

-W Świeradowie bardzo ważnym tematem jest temat żłobka. Świeradów nigdy nie miał żłobka i przedszkole, które zostało wybudowane, ma taką możliwość, aby również powstał tam żłobek. Gmina złożyła wniosek na kwotę milion dwieście złotych do programu Maluch Plus na stworzenie 30 miejsc. Myślę, że w przyszłym roku żłobek ruszy, co będzie dla mieszkańców bardzo ważnym elementem — mówi Edyta Wilczacka, zastępczyni burmistrza Świeradowa-Zdroju.

Udało nam się w pewnym momencie pozyskać duże dofinansowanie ze środków unijnych do budowy nowego przedszkola, w którym uruchomimy również od przeszłego roku żłobek na 35 dzieciaczków. Już jesteśmy na etapie montażu finansowego. Jeśli rada miasta uchwali do końca roku budżet na 2024 rok, to od lutego ruszamy z projektem Maluch, czyli żłobek w Świeradowie-Zdroju. Projekt będzie dedykowany dla wszystkich chętnych naszych rodziców, którzy potrzebują takiej opieki dla swoich najmniejszych, miluśkich, żeby móc pracować i jednocześnie mieć opiekę nad dziećmi -mówi Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa — Zdroju.

 Żłobek ma być nie tylko dla dzieci ze Świeradowa-Zdroju, ale z pomocy mogliby skorzystać również rodzice maluchów z sąsiednich gmin, którzy pracują w uzdrowisku. 

Zostaną dwie grupy utworzone, dzieci młodszych i starszych. Pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie tych sal, na zakup wyposażenia, łóżeczek, projektora, mebelków, ale także, utworzenie placu zabaw, którego do tej pory przy ani przy przedszkolu, a tym bardziej przy żłobku nie ma — mówi Katarzyna Bigus, podinspektorka ds. oświaty UM w Świeradowie-Zdroju.

Opieka w żłobku jest sprawowana nad dziećmi od ukończenia 20. tygodnia życia. 

-Moim zdaniem żłobek jest bardzo potrzebny i długo wyczekiwany w Świeradowie-Zdroju. Zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Dla rodziców ze względu na to, że będą mogli wrócić do pracy, a dla dzieci, dla ich wszechstronnego rozwoju emocjonalnego, społecznego, jak i poznawczego — podsumowuje Małgorzata Dzik, wicedyrektorka Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy