Świeradów — Zdrój: tężnia będzie nową atrakcją dla mieszkańców i turystów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Tężnia to drewniana konstrukcja pokryta gałęziami. W środku znajduje się pompa, która rozprowadza wodę solankową. Kuracja przy tężni solankowej ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

-Kolejny fajny projekt wpisujący się w nasze uzdrowisko. W Czerniawie Zdroju stawiamy za ponad milion złotych, tężnię solankową. Jest to bardzo ważny element przy spędzaniu wolnego czasu i wypoczywania w Świeradowie, a również przy pewnych zapisanych przez lekarzy zabiegach. Także to już od wiosny przyszłego roku startuje już formalnie jako nasz nowy, uzdrowiskowy, dobroczynny zabieg -mówi Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa — Zdroju.

Myślę, że to jest dla nas w tej chwili priorytetowe zadanie. Czerniawa przez lata podupadła, nic się praktycznie tam nie działo, w momencie kiedy Dom Zdrojowy dla dzieci też przestał funkcjonować. Jedynie nasza pijałka powodowała, że ludzie chętnie odwiedzali to miejsce. Burmistrz zdecydował się na budowę deptaka i tężni. Pozyskano pieniądze z drugiej edycji Polskiego Ładu na przebudowę ulicy Sanatoryjnej, Spadzistej i Górzystej oraz na deptak, a także na przebudowę parku. W parku powstanie tężnia. Już w tej chwili prace są bardzo zaawansowane. Myślę, że do końca roku tężnia będzie gotowa. Będą już też ławki i oświetlenie tej tężni — mówi Edyta Wilczacka, zastępca burmistrza Świeradowa-Zdroju.

Rewitalizacja parku obejmuje położenie nowej nawierzchni na ścieżkach dla pieszych i na trasach rowerowych oraz nowe nasadzenia. Z myślą o najmłodszych powstanie suchy potok i trój plaza. 

Myślę, że to będzie naprawdę bardzo atrakcyjne miejsce. Na dzień dzisiejszy położonych jest część chodników przy ulicy Głównej. Mamy już zamontowane nowe  lampy. Podejrzewam, że będzie to naprawdę miejsce, do którego ludzie będą chętnie przyjeżdżać. Również mieszkańcy będą chętnie spędzali tam czas. Wolne soboty i wolne niedziele — dodała Edyta Wilczacka, zastępca burmistrza Świeradowa-Zdroju.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy