Święta Bożego Narodzenia. Senior dla seniora

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Świąteczny czas chcemy spędzać w gronie rodziny i najbliższych. W tym roku, ze względu na pandemię, trzeba będzie ograniczyć kontakty w czasie Bożego Narodzenia, ale to nie znaczy, że będziemy sami. Seniorzy zadbali o swoich przyjaciół i o to, żeby w te święta nikt z nich nie czuł się samotnie.

Przygotowaliśmy zestaw: taki program kolęd połączony z wierszami i życzeniami. Żeby w tym trudnym okresie, kiedy większość seniorów będzie samotna, żeby mogli sobie to odtworzyć i pamiętali, że ktoś o nich myśli, że jest z nimi w tym momencie – chociaż wirtualnie. My przekazujemy im serdeczne życzenia, bo rozumiemy ich sytuację, gdyż sami się w takiej sytuacji znajdujemy – podkreśla Jacek Peszyński, wrocławski senior z grupy aktorsko-reżyserskiej. 

Wszystkie życzenia i wiersze są autorstwa seniorów, a program jest dostępny na stronie Wrocławskiego Centrum Seniora. To jednak nie jedyne przedświąteczne działania od seniorów dla seniorów. Uniwersytet Trzeciego Wieku również ma niespodziankę dla swoich starszych studentów. 

Jak możemy w jakiś sposób symboliczny pokazać ludziom, że jesteśmy blisko i pamiętamy. Nasze paczki to nie są paczki żywnościowe. Przenosimy, zgodnie z ideą naszego całożyciowego rozwoju, treści rozwijające, przedłużające edukację – podkreśla Jerzy Sosnowski z Uniwersytetu Trzeciego Wieku UWr. 

A więc książki, czasopisma i małe upominki, które mają umilić święta studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Teraz zajęcia odbywają się w pełni zdalnie, jednak jak mówi Jerzy Sosnowski, wszyscy liczą, że będą mogli wrócić jak najszybciej w mury uczelni i przede wszystkim znów się spotkać. 

Z UTW udało nam się stworzyć jedną wielką rodzinę. Tworzymy pewną wspólnotowość i dobro, którym się wzajemnie dzielimy, ja wierzę, że przedłuża nasze życie – mówi Jerzy Sosnowski z Uniwersytetu Trzeciego Wieku UWr. 

Aktywność w starszym wieku, szczególnie w czasie pandemii, może podnieść na duchu. W Saloniku Trzech Muz wiedzą o tym doskonale. Chociaż wszyscy nie mogą spotkać się na próbach, przygotowali specjalny świąteczny repertuar. Na premierę trzeba będzie jednak poczekać, bowiem artyści chcą zaprezentować się najpierw na scenie. 

Miało to być przyjemnie, na Dzikim Zachodzie. Mamy już stroje, ale pandemia nas zatrzymała. Powinno być fajnie, wesoło, bo oprócz świątecznego programu, który mamy przygotowany, to myślimy już o Wielkanocy, żeby nie wyjść z wprawy – dodaje Bogusław Lang z Saloniku Trzech Muz.  

Seniorzy dla seniorów przed świętami działają i chcą podkreślić, że pamiętają o swoich kolegach i koleżankach.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy