Święta. Czy to już?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Początek grudnia to także początek przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Do tych świąt Polacy przygotowują się najdłużej ze wszystkich. W tym roku święta na pewno będą wyjątkowe. Z uwagi na pandemię COVID-19, nie odbędzie się jarmark, na który co roku przyjeżdżają tysiące turystów. Mimo to, miasto próbuje zachować świąteczny klimat, powoli na rynku staje choinka. Kiedy wrocławianie rozpoczynają świąteczne przygotowania?

Wrocławianie, zapytani o świąteczny szał, w większości odpowiadają, że z pewnością nadejdzie on w połowie grudnia. Teraz jeszcze za wcześnie, by o tym mówić.

Myślę, że jak już grudzień się rozpocznie, to już zaczyna się takie świąteczne odliczanie. Zwłaszcza po 6. grudnia, kiedy już miną mikołajki – zdradza Aleksandra Kucharska z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Te święta z uwagi na pandemię i rządowe ograniczenia z pewnością będą inne. Świąteczne dekoracje być może pozwolą zachować dozę normalności. Te z kolei można stworzyć z domowych zapasów. 

– Teraz mamy taki okres, że nie możemy za bardzo chodzić na zakupy, dlatego możemy wykorzystać to, co mamy pochowane w domu. Tylko, żeby inaczej to zaaranżować: stary łańcuch choinkowy możemy powiesić na kwiatku – dodaje Aleksandra Kucharska z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Choć, jak podkreślają wrocławianie, na świąteczne przygotowania jest jeszcze czas, to zadbanie o bożonarodzeniowe tradycje w pandemicznym czasie, może pozwolić na odrobinę bajkowego klimatu w covidowej rzeczywistości.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy