Święta mogą być ekologiczne. Pomyśl i sam zrób prezent

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ostatnie dni przed świętami są dla wszystkich bardzo pracowite. Biegamy, robimy zakupy, myślimy o prezentach. Czy w tym szaleństwie jest jeszcze czas na to, by myśleć o ekologii? Oczywiście tak. Tylko po prostu musimy o tym pomyśleć.
  • Święta powinny być ekologiczne i święta mogą być ekologiczne, bo to jest tylko kwestia pewnych decyzji, jakie podejmujemy. Decyzji zakupowych. Czy się decydujemy na kupno wielkiej liczby przedmiotów, produktów, nadmiaru jedzenia, nadmiaru jakichś takich elementów, zabawek, które za chwilę nie będą cieszyły naszych wnuków czy dzieci, będą gdzieś tam składowane i trafią wreszcie na wysypiska jako niepotrzebne nikomu przedmioty, które nie będą miały szansy zyskać drugiego życia – mówi Aleksandra Palus, rzeczniczka prasowa Ekosystem Wrocław.
  • Potem wcale nie dziwią takie obrazki. Różowy, gigantyczny misio skończył na PSZOK-u. Może jednak warto samemu zrobić prezenty, zabawki, ale cierpliwości, czas są bardzo potrzebne.
  • – Pracochłonne, pewnie, to się robi tak od trzech dni. Między innymi to jest świąteczny, też na kiermasz, a to jest reniferek i też pracochłonny. Dlatego zrobiłam po prostu takie dwa, nie więcej – mówią wrocławskie seniorki.
  • – Są takie prezenty, do których możemy wykorzystać coś, co już w domu mamy. Bo przecież to może być własnoręcznie zrobiony stroik, to mogą być jakieś stare ozdoby choinkowe ponownie wykorzystane. To może być jakiś inny, kreatywny pomysł, ogranicza nas tak naprawdę tylko wyobraźnia – mówi Aleksandra Palus, rzeczniczka prasowa Ekosystem Wrocław.

  • To jest moja produkcja i mam nadzieję, że się będzie podobało – mówi seniorka.
  • Najłatwiej kupić prezenty w sklepie, choć kosztują coraz więcej. Niełatwo też trafić w gusta obdarowywanych, dlatego warto się do tego przygotować wcześniej, bo najważniejszy jest pomysł na prezent.
  • Mam takie prezenty i przechowuję je przez lata. Są to prezenty wykonane samodzielnie. Czy to rysunki samodzielnie namalowane, czy to zrobione na szydełku, na drutach, jakieś czapki, szaliki, skarpety. Każdy z nas pewnie gdzieś z przyszłości ma taki prezent, taką rzecz, którą dostał od jakiejś ukochanej osoby często, o której ciepło myśli i zachęcałabym do tego, by tak myśleć o prezentach. Niekoniecznie jako zakupie kolejnej, pewnie za chwilę, niepotrzebnej rzeczy – mówi Aleksandra Palus, rzeczniczka prasowa Ekosystem Wrocław.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy