Święto Wrocławia 2021. Gry plenerowe o mieście

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W zeszłym roku, z uwagi na pandemię COVID-19 święto Wrocławia musiało zostać przeniesione. Tym razem już tradycyjnie 24 czerwca odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej Wrocławia, a prezydent Jacek Sutryk nagrodzi honorową obywatelkę naszego miasta.

Data nie jest przypadkowa. 24 czerwca to święto Jana Chrzciciela, który jest nie tylko patronem archidiecezji katedry wrocławskiej, ale i jego wizerunek znajduje się w herbie Wrocławia. Tego dnia będziemy cieszyć się z tego czym jest Wrocław, jaki jest – mówi Krzysztof Szłapka, biuro prasowe Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Święto Wrocławia to dobra okazja do nagrodzenia tych mieszkańców, którzy w wyjątkowy sposób zasłużyli się dla miasta. Tytuł Honorowej Obywatelki Wrocławia trafi w tym roku do Renaty Mauer-Różańskiej.

Była Radna Miejska Wrocławia, dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie, wspaniała sportsmenka, za całokształt swojej działalności dla naszego miasta. Nagrodą prezydenta z kolei – Wratislavia Grato Animo, „Wrocław z wdzięcznością”, zostanie uhonorowana osoba, którą w sposób szczególny znamy i szanujemy we Wrocławiu. Wspaniała działaczka społeczna, pani Wanda Ziembicka-Has – dodaje Krzysztof Szłapka, biuro prasowe Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Na najmłodszych czeka gra plenerowa, która zakończy rok szkolny i będzie dobrą okazją do wspólnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Dzieci będą musiały odpowiedzieć na pytanie dotyczące książki oraz samego miasta.

Gra miejska, mobilna pod tytułem „Jak kura Dela zgubiła parasol we Wrocławiu” jest grą z okazji zakończenia roku szkolnego dla dzieci w wieku 6-10. Jest to gra oparta o książki pani Joanny Krzyżanek o serii Adeli, kury, która gubi parasol we Wrocławiu. Zadaniem dzieci będzie odpowiedzenie na około 40 pytań, które będą zlokalizowane w wielu miejscach Wrocławia – wyjaśnia Magdalena Kroma, wydział promocji i turystyki miasta.

 Do gry można dołączyć od 24 do 27 czerwca, skanując kod QR.

– Kod QR będzie aktywny w dniu rozpoczęcia gry, czyli rozpoczyna się 24 czerwca przed mediateką. Tam będzie taki kod QR zeskanować. Oprócz tego te kody QR znajdują się u nas na wydarzeniu, na Wrocław Wroclove, a także na plakatach i zawieszkach, które będziemy wieszać w w różnych miejscach we Wrocławiu  w dniu rozpoczęcia – dodaje Magdalena Kroma, wydział promocji i turystyki miasta.

Do gry zaproszeni są także dorośli. Zwłaszcza fani Stanisława Lema.

W tym roku gra będzie nawiązywać do twórczości Stanisława Lema. Gra będzie fantastyczna, będzie można zwiedzić trochę Wrocławia oraz odpowiedzieć na fantastyczne zagadki – podsumowuje Emilia Kubacka z Miejskiej Biblioteki im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy