Świętowanie niepodległości

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
11 listopada to wyjątkowa data w dziejach Polski. Dzień Niepodległości uczcił także Prezydent Wrocławia - Jacek Sutryk - składając kwiaty pod pomnikiem Wojciecha Korfantego.

Uroczystości związane z obchodami Dnia Niepodległości w tym roku zostały ograniczone do minimum. Z samego rana Prezydent miasta przed Ratuszem wciągnął na maszt flagę Polski. Następnie złożył kwiaty pod pomnikiem przywódcy Powstań Śląskich. 

Wyjątkowy dzień, wyjątkowe Święto Niepodległości. Niestety, nie możemy go spędzać tak, jak byśmy chcieli, wspólnie i radośnie manifestując ten patriotyzm na ulicach Wrocławia. Tak jak to robiliśmy w zeszłym roku na radosnej paradzie niepodległości. Tym niemniej godnie chcemy ten dzień spędzić we Wrocławiu. Myślę, że wrocławianki, wrocławianie patriotyzm mają w sercu i każdy z nas ten dzień wyjątkowo przeżyje – mówi Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

Spotykamy się pod pomnikiem Korfantego, jednego z twórców naszej niepodległości w 1918 roku. Może w jakiejś części jest tak, że gdyby nie było starań o Górny Śląsk, żeby stał się polski w wyniku plebiscytu i powstań, to byłoby trudniej, żeby Dolny Śląsk obecnie był także częścią Rzeczpospolitej Polskiej. Także ten hołd dla Korfantego jest także z takiej perspektywy dolnośląskiej – mówi Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski. 

Z okazji Święta Niepodległości na wrocławskie ulice wyjechał tramwaj „Niepodległa”, a przystanek „Orla” w tym dniu zmienił się w „Przystanek Niepodległość”. 

My przyjechaliśmy specjalnie przygotowanym na tę okazję tramwajem „Niepodległość”, wysiedliśmy na „Przystanku Niepodległość” – mówi Jacek Sutryk.

Zawsze zależało mi na tym, żeby MPK było nie tylko przewoźnikiem, ale było jednym z podmiotów, które budują ducha miasta, które pokazują, jacy jesteśmy my – wrocławianie. Myślę, że Święto Niepodległości jest dobrą okazją do tego, żeby zamanifestować nasz patriotyzm, naszą radość z tego święta. W tym roku jest ono wyjątkowe, siedzimy w domach, ale ten tramwaj będzie na ulicach Wrocławia. Będzie mówił o tym, że 11 listopada to wielkie, ważne i radosne święto dla każdego Polaka – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. 

Wrocławianie Dzień Niepodległości w dużej części świętować będą online. To właśnie do sieci przeniesiono większość uroczystości związanych z tym dniem.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy