Syców: przy drodze wojewódzkiej nr 448 powstanie rondo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przy drodze wojewódzkiej nr 448, w miejscowości Nowy Dwór, tuż przed wjazdem do miasta Syców, ma powstać rondo, które usprawni komunikację w tym miejscu. Umowa z wykonawcą została podpisana 12 lutego bieżącego roku. Na wszystkie prace będzie on miał 11 miesięcy.

Budowa ronda w miejscowości Nowy Dwór przy skrzyżowaniu z ul. Oleśnicką, z drogą wojewódzką nr 448 w kierunku Twardogóry, Milicza i z odejściem w planowaną nowo budowaną ulicę Malczewskiego, która jest arterią już od 30 lat obiecywaną, to jest jedna z najważniejszych inwestycji z perspektywy infrastruktury i tego, czego oczekują mieszkańcy – mówi Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa.

Inwestycja ta pozwoli jeszcze w tym roku ogłosić przetarg na wybudowanie drogi od Nowego Dworu przez ul. Kossaka i ul. Matejki do miejscowości Komorów.

To zadanie obejmuje przebudowę drogi wojewódzkiej nr 448, skrzyżowanie. Powstanie nowe, nowoczesne rondo. Przebudowa obejmuje również powstanie przejść dla pieszych, przebudowy ścieżek rowerowych oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Skrzyżowanie zostanie doświetlone, poprawi przede wszystkim płynność i bezpieczeństwo ruchu oraz komfort mieszkańców Sycowa – mówi Mariusz Wawro, dyrektor ds. inwestycji w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Bez wybudowania takiego rozwiązania w układzie komunikacyjnym, nie moglibyśmy wybudować ulicy Malczewskiego, która stwarza potencjał dla kilkunastu hektarów terenów zabudowy jednorodzinnej, mieszanej, usługowej oraz też wielorodzinnej. Tak naprawdę dzięki temu rozwiązaniu, możemy myśleć o projektowaniu bardzo dużego osiedla, które da dynamiczny rozwój dla całości tej części miasta – mówi Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa.

Prace związane z budową ronda mają rozpocząć się w ciągu najbliższych trzech tygodni.

Myślę, że prace wodno-kanalizacyjne rozpoczną się w połowie kwietnia. To wymaga jeszcze uzgodnienia tymczasowej organizacji ruchu przez wykonawcę. Myślę, że w przyszłym roku o tej porze, wiosną, będziemy w stanie cieszyć się z otwarcia tego jednego z największych na Dolnym Śląsku i najbardziej nowoczesnych rond – mówi Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa.

Całość zadania to jest 7,5 miliona złotych, z czego gmina Syców dofinansowuje w wysokości prawie 50% – mówi Mariusz Wawro, dyrektor ds. inwestycji w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei we Wrocławiu. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy