Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Szczeliny, Kobiety w sztukach performatywnych”, gdzie komunikacja ma następować poprzez sztukę, a formą jest ciało i dźwięk. Punktami wyjścia są kobieta, kobiecość, jej rola w społeczeństwie, kulturze i polityce.

Oprócz performancu, spektakli teatralnych będziemy mogli także zobaczyć filmy. Nie tylko dokumentalne, ale filmy artystyczne – mówi Monika Wachowicz, pomysłodawczyni projektu.

Jednym z pierwszych wydarzeń była „Strefa szeptów” – performance/instalacja wideo i ceremonia przejścia w przestrzeń sztuki. 

Chodziło o to, że w moim życiu osobistym wydarzyła się na pewno jedna ważna rzecz w ubiegłym roku, a za nią lawinowo ruszyły kolejne, sprawiły, że kolejny raz w ciągu życia zadałam sobie pytanie – bo chodzi o śmierć mojego taty – w tym momencie to pytanie kim jestem i czym jest życie i jak ja żyję nabrało jeszcze innego sensu – mówi Joanna Grabowiecka, reżyserka. 

Nasza strefa, którą stworzyłyśmy – „Strefa szeptów” – jest właśnie o odrodzeniu kobiety do tego, żeby żyć pełną piersią, żeby czuć, że mam to prawo, żeby zabrać przestrzeń, żeby ją zagarnąć, opowiedzieć swoją historię – mówi Joanna Grabowiecka, reżyserka. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy