Szczepciobus krąży po mieście. Akcja będzie kontynuowana

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pan Jerzy ma 66 lat i postanowił się zaszczepić. Nam zdradził, że przekonała go namowa innych zaszczepionych.

Trzeba próbować, ja zwlekałem dość długo i dopiero się dzisiaj zdecydowałem. Pomogły informacje telewizyjne – mówi Jerzy Turski, zaszczepiony senior.

Początkowo mieliśmy duże obawy, okazało się, że zainteresowanie jest bardzo duże. Ludzie rzeczywiście potrzebują tego, żeby do nich przyjechać ze szczepieniami i to powoduje, że liczba osób, które się zgłaszają jest istotna. W tej chwili mamy już ponad 1,5 tys. zaszczepionych. W ciągu kilkudziesięciu minut następne 40 osób. Wydaje się, że ta akcja jest potrzebna i będziemy ją kontynuować. Są już decyzje, że przynajmniej do końca miesiąca tak będzie i zaczynamy rozmowy czy w sierpniu dalej nie kontynuować tej akcji – mówi dr Piotr Kołtowski, Medinet.

Do tej pory Szczepciobus odwiedził 12 lokalizacji. Największym zainteresowaniem szczepienia cieszyły się w okolicach Centrum Handlowego Borek i na Nowym Dworze, ale na tym nie koniec. 

Jest to akcja miasta Wrocławia, gminy Wrocław, naszego MPK, natomiast według naszej oceny, należało by taką akcję rozszerzyć na inne gminy – mówi dr Piotr Kołtowski, Medinet.

Pomysł narodził się z faktu zmniejszenia się liczby osób chcących się zaszczepić. Zaobserwowaliśmy trend, że ta fala, która bardzo mocno wzbierała, w tej chwili zaczęła malećRobert Pawliszko, zastępca dyrektora WCRS.

Pan Jerzy zaraz po szczepieniu dodał, że bardzo cieszy się z zaszczepienia.

Gdyby wszyscy się tak prędko zgłosili jak ja, to będziemy zdrowi – dodał Jerzy Turski, zaszczepiony senior.  

Akcja przerosła nasze oczekiwania, to bardzo dobrze, to świadczy o tym, że wrocławianie chcą być zdrowi, chcą być bezpieczni, mieć to poczucie bezpieczeństwa, i to nawet w rodzinach. Dzisiaj zresztą słyszałem historyjkę – przyszedłem się zaszczepić, bo już się cała rodzina zaszczepiła i wymuszają na mnie, że muszę się zaszczepić, więc to jest fajne, że ludzi wzajemnie na siebie oddziaływają. Akcja będzie trwała dopóki starczy szczepionek, a ja mam nadzieję, że starczy – mówi Robert Pawliszko, zastępca dyrektora WCRS.  

Harmonogram mobilnego punktu szczepień jest cały czas aktualizowany na stronie wroclawsieszczepi.pl

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy