Szczepciobus. Walka z pandemią tuż pod domem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mobilny punkt szczepień Wrocławskiego Centrum Seniora, czyli autobus Szczepcio to akcja, która jest skierowana szczególnie do tych seniorów, którzy mają trudności w swobodnym poruszaniu się po mieście. Nie trzeba się rejestrować, umawiać, ani przychodzić do przychodni. Wystarczy w odpowiednim dniu znaleźć autobus na własnym osiedlu.

To było od samego początku. Najważniejsze, prawda? Żeby dotrzeć do osób najstarszych i do wszystkich osób, które mają ewentualnie trudność z uzyskaniem informacji, bo też nie wszyscy są zupełnie sprawni cyfrowo, a więc rozpoczęliśmy oczywiście od szerokiej akcji informacyjnej – mówi Dorota Feliks ,Dyrektorka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. 

Mamy zaszczepionych ponad 80% osób w wieku 70 plus około, 70% osób w wieku powyżej 60 roku życia. Później te grupy od 20 do 60 roku życia to znowu ponad 60%. No i aż 30% osób w wieku od 12 roku życia, co jest wydaje nam się takim dobrym prognostykiem, zważywszy, że te szczepienia trwają od około 2 tygodni – mówi Bartłomiej Świerczyński, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych We Wrocławiu. 

Autobus pojawi się między innymi na Biskupinie, Ołbinie, Brochowie, Nowym Dworze, a także Borku. 

Przez najbliższe dni będziemy na wielu, wielu wrocławskich osiedlach pod wielu wrocławskimi kościołami. Wrocław jest miastem, gdzie tego lwowskiego ducha jest dużo, stąd ten Szczepcio bus tam był Szczepcio i Tońcio. My korzystajmy z tego Szczepcio busa, żebyśmy nie utonęli pod falą czwartą covidu – mówi Krzysztof Balawejder ,Prezes MPK Wrocław. 

Jak zdradzają dziś lekarze szczepionki są bezpieczne, wygodne w użyciu i przede wszystkim skuteczne. 

Szczepimy w Polsce już równe pół roku, mamy koniec czerwca zaczęliśmy, my we Wrocławiu 4 stycznia, w Polsce 28 stycznia w Warszawie. Mamy bardzo dobre doświadczenia z dotychczasowych szczepień i to jest myślę ta najważniejsza informacja, wykorzystajmy ten potencjał, który mamy do wali z pandemią – mówi dr Piotr Kołtowski, Medinet. 

Zachęcamy i dopytujemy, czy na pewno zaszczepił się każdy senior, który jakkolwiek z nami współpracuje, a więc zarówno ten, który pojawia się na Placu Solidarności w przestrzeni 3 wieku jak i ten, który się pojawia na Placu Dominikańskim w Wrocławskim Centrum Seniora. Zachęcam wszystkich seniorów, żeby nikt nie zaniedbał tego, bo w tej chwili możliwości dotarcia są absolutnie wszelakie, jest uruchomiony specjalny telefon, można na niego dzwonić jeżeli ktoś potrzebuje transportu bo chciałby jednak pojechać do przychodni. Niema z tym najmniejszego problemu – mówi Dorota Feliks, Dyrektorka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy