Szczepienia w Dzień Dziecka dla nastolatków. Punkt szczepień w LO nr 5 we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ruszyły szczepienia dla nastolatków we Wrocławiu. Liceum Ogólnokształcące nr V zamieniło się w punkt szczepień. Młodzież, chce wrócić do normalności i zachęca do szczepień innych.

– Chcemy wyjść, chcemy imprezować, a przy tym nie bać się o zdrowie swoich bliskich – mówi Aleksander, uczeń LO nr V we Wrocławiu.

Kaja i Olga chodzą razem do drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego nr V we Wrocławiu. Wspólnie stwierdziły, że trzeba się zaszczepić.

– Gdy tylko usłyszałyśmy z koleżanką, że będzie możliwość zaczepienia się w naszej szkole, to od razu stwierdziłyśmy, że na to idziemy. Mieszkamy razem w jednym internacie, więc też się cieszyłyśmy, że kolejną rzecz zrobimy razem – mów Olga, uczennica LO nr V we Wrocławiu.

– Nie trzeba się wybierać do szpitala, lecz można tutaj na miejscu szybko w czasie lekcji się zaszczepić. To duża wygoda – mówi Kaja, uczennica LO nr V we Wrocławiu.

– W naszym liceum mieliśmy złożonych ponad 100 deklaracji dotyczących chęci zaszczepienia, a z wszystkich szkół wrocławskich mamy ponad 800 uczniów zadeklarowanych – podkreśla Mariola Kuźmicka-Mazurek, dyrektorka LO nr V we Wrocławiu.

Ten wyjątkowy, radosny Dzień Dziecka wrocławscy nastolatkowie świętowali szczepiąc się i w taki sposób dali przykład innym, że warto to zrobić.

– Jako licealistka, która stara się wrócić do nauki stacjonarnej i normalności, to uważam, że warto. Młodzi powinni się zaszczepić – mówi Kaja.

– Nie widzę innej możliwości, żeby wyjść z tej pandemii, tego kryzysu światowego, więc polecam innym, żeby się zaszczepili – dodaje Aleksander.

– Dzieci bez względu na wiek są naszą troską, więc stąd nasza akcja. Z najlepszymi życzeniami dla dzieci i młodzieży pięknego startu w dorosłe życie, ale startu dojrzałego w sensie odpowiedzialności za siebie i za innych – mówi dr Barbara Korzeniowska, wicedyrektorka USK.

Chętni uczniowie zostają dopuszczeni do szczepienia po okazaniu wypełnionego i podpisanego przez rodziców lub opiekunów prawnych oświadczenia oraz wstępnej kwalifikacji lekarskiej.

– Dzieci przynoszą takie oświadczenie, a następnie odbywa się szczepienie, które wygląda tak, jak w każdym innym punkcie szczepień – dodaje Mariola Kuźmicka-Mazurek.

Akcja była jednodniowa. Drugą dawką licealiści zostaną zaszczepieni w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Dodatkowo Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu przygotował także dla młodzieży inne atrakcje.

– Kolejny prezent to edukacja. Przynosimy informacje, jak zdrowo żyć, jak o siebie dbać, czego nie robić, a co robić – dodaje prof. Tomasz Zatoński, prorektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Kolejny taki punkt szczepień powstanie 7 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym nr XII. Młodzież dostała i taki prezent z okazji Dnia Dziecka.

Zobacz również

Przywrócenie telefonu zaufania, emerytury do 5 tysięcy złotych bez podatku czy dopłata do mieszkań dla młodych i odwołanie Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka. To jedne z konkretów, które zaprezentowała koalicja obywatelska na rynku we Wrocławiu. 

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy