Szczepienie w bibliotece. Współpraca UWr, UM i MPK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Biblioteka Uniwersytetu Wrocławskiego to pierwsze takie miejsce, które otworzyło się na szczepienia dla wszystkich chętnych. W pierwszej kolejności dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego i Medycznego, ale także dla pracowników MPK.

Dzięki świetnej współpracy z Uniwersytetem Medycznym, mogliśmy otworzyć tutaj miejsce, gdzie szczepili się studenci z całego Wrocławia. Prawdą jest, że większość z nich pochodziła z Uniwersytetu Wrocławskiego. Ogółem zaczepiliśmy 5,5 tyś. osób w ciągu tych dwóch tygodni. Przewidywaliśmy, iż liczba będzie dużo większa. Mieliśmy więc zapas wolnych szczepionek. Wtedy pojawił się dramatyczny post pana prezesa, że niestety brakuje szczepionek do szczepienia pracowników MPK – prof. Przemysław Wiszewski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Dosłownie kilkanaście minut po umieszczeniu posta, pojawiła się wiadomość od pana rektora Wiszewskiego, że są gotowi pomóc – mówi Krzysztof Balawajder, prezes MPK Wrocław.

Dzięki temu w tak cudownym miejscu, jakim jest Wrocław, możemy robić bardzo dobre rzeczy wraz z partnerami. Współpracując z innymi jednostkami na terenie miasta, możemy osiągnąć bardzo wiele i to jest dobry przykład tego – prof. Tomasz Zatoński, prorektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Działamy przede wszystkim dla dobra całego Wrocławia. Oczywiście, myślimy o swoich studentach i pracownikach, ale niewątpliwie fakt, że szukamy tych wspólnych pól – sprawia, że je znajdujemy. Zdajemy sobie sprawę, że Wrocław zasługuje na zwarte, silne, akademickie środowisko. Elementem tego jest zacieśnianie współpracy – mówi prof. Przemysław Wiszewski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

Będą mogli zaszczepić się wszyscy. Zainteresowanie jest bardzo duże, ze względu na to, że każdy z nas chce wrócić do normalności. Uniwersytet Medyczny rozpoczął szczepienia pod koniec ubiegłego roku, w grudniu. Wtedy dedykowane były odpowiednim grupom. Zaczęliśmy szczepić studentów jak najszybciej, gdy było to możliwe. Zaproponowaliśmy to wrocławskim szkołom średnim, aby szczepić wszystkich uczniów powyżej 16-go roku życia. W Dzień Dziecka wychodzimy z takimi szczepieniami – prof. Tomasz Zatoński, prorektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy