Szczepin. Rowerowa obwodnica gotowa!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rowerowa obwodnica Szczepina jest już gotowa i to przed czasem. Nowa droga pieszo-rowerowa od ul. Ścinawskiej do ul. Zgorzeleckiej ułatwi mieszkańcom dojazd do ul. Legnickiej.

– Te drogi rowerowe obecnie sobie bardzo chwalę i cieszę się z każdej wybudowanej ścieżki rowerowej. Mam kolegów, co rowerem dojeżdżają 17 km do pracy – mówi mieszkaniec Szczepina, Józef.

I to się chwali, i to jest wyczyn, a nowa droga na Szczepinie została wybudowana, dzięki mieszkańcom i Wrocławskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

– To jest WBO 2018 i to jest dopiero odcinek niewielki wielkiej obwodnicy rowerowej Wrocławia, a więc kiedyś, jak przejedziemy rowerami wokół całego naszego miasta, to docenimy ten szczepiński odcinek – mówi Joanna Klima, Stowarzyszenie Serce Szczepina.

Co ważne, to miejsce teraz nabrało atrakcyjności zarówno dla pieszych, jaki i rowerzystów. Ciemny zaułek przy torach kolejowych został rozświetlony.

– Zamontowano 20 latarni. Ta nawierzchnia jest wodno-przepuszczalna ze względu na to, że w okolicy znajdują się drzewa, a dodatkowo w ramach tych prac wykonawca zasadził siedem kolejnych drzewek – podkreśla Krzysztof Kubicki, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Teraz mieszkańcy Szczepina mają jeszcze tylko jedną prośbę.

– Mieszkańcy zawiadamiają mnie, że na tej ścieżce podczas spacerów brakuje koszy na śmieci, ale widać, że WBO na Szczepinie pięknie działa – dodaje Joanna Klima, Stowarzyszenie Serce Szczepina.

I ważne, że Wrocławski Budżet Obywatelski będzie nadal kontynuowany, a rowerzyści mają powód do uśmiechu.

– Ja kocham jeździć rowerem, szybko tutaj z rynku się dostaję, a co ważne nie trzeba nigdzie parkować – mówi Józef, mieszkaniec Szczepina.

Warto dodać, że z miejscami parkingowymi we Wrocławiu bywają problemy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy