Szczury na Nadodrzu wciąż grasują

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mimo pandemii koronawirusa przyziemne problemy lokalnej społeczności nie znikają. Wrocławskie Nadodrze od dawna zmaga się z plagą szczurów. Aby jej zapobiec potrzebne są zdecydowane działania.

Od czerwca 2019r. walczymy z plagą szczurów, których jest coraz więcej. Problem nie znika, ja cały czas wysyłam różne pisma do Urzędu Miejskiego. Niestety niewiele się dzieje – mówi Izabela Duchnowska, mieszkanka Nadodrza.

Szczury grasują na placach zabaw skwerach. Jednak największym problemem pozostają okolice śmietników, gdzie mieszkańcy Nadodrza nie dbają o czystości.

Proponowaliśmy szereg rozwiązań. Mamy też problem wśród mieszkańców. Wiemy, że wiele osób wyrzuca jedzenie na trawniki – dodaje mieszkanka.

– To jest podstawa. Nie wolno wyrzucać jedzenia. Zwłaszcza starsze osoby myślą o dokarmianiu ptaków w ten sposób, jednak to tak nie działa. Druga rzecz, o której trzeba pamiętać, to utrzymywanie czystości wokół samych śmietników – tłumaczy Grzegorz Rajter z Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Mieszkańcy nie czekając, sami zaczęli działać. Ich możliwości są jednak mocno ograniczone.

– Regularnie wieszamy tabliczki informacyjne. W swoich postulatach zaproponowaliśmy akcję edukacyjną, bo wiemy, że to jest nadal problem. Po uzyskaniu odpowiedzi z Wydziału Środowiska i Rolnictwa, otrzymałam dokładnie 74 ulotki do rozdania – przyznaje mieszkanka Nadodrza.

Akcja informacyjna na pewno będzie przeprowadzona, teraz wiele działań zatrzymała epidemia. W kilku miejscach powinny już być powieszone plakaty – wyjaśnia urzędnik.

Władze miasta zaznaczają, że cały czas monitorują miejsca zgłaszane przez mieszkańców, a także przeprowadzają akcje deratyzacyjne. 

Akcja deratyzacyjna na Nadodrzu została podjęta. Problem polega na tym, że nie wszędzie można ją przeprowadzić. Nie wszystkie lokale należą do miasta – podsumowuje urzędnik. 

Czas upływa, a problem nie znika. Co mogą zrobić mieszkańcy Nadodrza, by pozbyć się szkodników? Przede wszystkim zadbać o czystość. Władze miasta jednak nie powinny zostawiać mieszkańców bez pomocy.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy