Szczyty dla dzieci z niepełnosprawnościami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pomagają zdobywać szczyty tym, którzy nie mogą zrobić tego sami. Fundacja Ładne Historie organizuje integracyjne wycieczki w góry dla dzieci z niepełnosprawnościami. Trwa zbiórka, która wesprze projekt.

"Łączą nas góry" to projekt skierowany do rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami. Podczas pierwszej edycji zorganizowano aż 15 wycieczek. W tym roku zaplanowane są już dwie wyprawy na Polanę Jakuszycką i Wysoki Kamień.

Jest to taka radość spędzania razem czasu w górach. Udostępnianie gór tym osobom, które mają problemy ze względu na niepełnosprawność ruchową lub inne dysfunkcje. Ale też uczenie się siebie nawzajem i tego, że ludzie są różni, że żyjemy razem, że można razem robić wiele pozytywnych rzeczy – mówi Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie.

W poprzednim roku dzięki dotacjom Fundacja Ładne Historie zakupiła odpowiedni sprzęt. W tym roku projekt nie jest finansowany ze środków publicznych. Wycieczki są bezpłatne dla uczestników, ale nie oznacza to braku kosztów dla organizatorów, dlatego ruszyła zbiórka. Akcję można wesprzeć, wrzucając do specjalnych puszek lub wirtualnej skarbonki.

Puszka na góry – w tej chwili szukamy osób, które nas wesprą. Jest to projek, wokół którego chcemy zebrać dużą społeczność i osoby, które się dorzucą do naszej puszki. Ich jest coraz więcej. Są w różnych miejscach. Jest ich teraz ponad 20, a chcemy, żeby było ich około 100 na Dolnym Śląsku – dodaje Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie.

W projekt zaangażowali się też sportowcy – Łukasz Wawrzyniak i Piotr Snopczyński.

Pomóc można także, zostając wolontariuszem. wystarczy zgłosić się przez formularz dostępny na stronie internetowej. Pierwszą wyprawę zaplanowano na 19 lipca, a kolejną tydzień później.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy