Sześć bezpłatnych mieszkań treningowych czeka na osoby w kryzysie!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego realizuje we Wrocławiu projekt pt: "Droga do samodzielności". Na uczestników czeka sześć bezpłatnych treningowych mieszkań, w których można zamieszkać od 3-6 miesięcy.

Projekt skierowany jest do wrocławian, którzy zostali pozbawieni dachu nad głową – bezdomnych, ofiar przemocy domowej, pełnoletniej młodzieży z domów opieki lub samotnych matek.

– Może być to kryzys bezdomności lub kryzys mieszkaniowy, czyli kierujemy naszą ofertę do osób, które przebywają na terenie Wrocławia, ale z różnych przyczyn nie mają dostępu do mieszkania – mówi Zenek Jasyk, Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego.

– Są to samotni rodzice, osoby po zakładach karnych, wychowankowie pieczy zastępczej, a także inne osoby dotknięte wykluczeniem społecznym – mówi Marcelina Kopczewska, Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego.

Mieszkania treningowe mają około 100 metrów kwadratowych.

– W których są pokoje dwuosobowe albo jednoosobowe. Mamy kuchnię, łazienkę, salon – podkreśla Marcelina Kopczewska.

Mogą tutaj także zamieszkać rodzice z dziećmi.

– Po stronie tych osób, które tutaj zamieszkają jest tylko utrzymanie się, czyli zakup żywności i środków czystości – dodaje Marcelina Kopczewska.

Fundacja, także w ramach projektu, oferuje darmowe wsparcie psychologa, psychoterapeuty lub prawnika.

– Mamy przeróżne wsparcie: trening kulinarny lub prozdrowotny – dodaje Marcelina Kopczewska.

– Teraz nasze działania przyśpieszyły ze względu na pandemię, bo wiele osób straciło pracę, dach nad głową i mamy wiele telefonów od osób, które wcześniej sobie dobrze radziły, a teraz są w kryzysie – podkreśla Zenek Jasyk.

Każdemu uczestnikowi programu fundacja oferuje co najmniej trzymiesięczny, bezpłatny pobyt.

– Najszybciej jest przyjść do nas do biura na ul. Ruską 61/34 i tam w biurze załatwiamy wszystkie dokumenty – dodaje Zenek Jasyk.

– Ten kryzys bezdomności może dotknąć każdego, więc to taki apel, jeżeli jesteś w kryzysie to zgłoś się do nas, jakoś pomożemy – dodaje Marcelina Kopczewska.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy