Szklarska Poręba: gra planszowa VisitKarkonosze to pomysł na spędzanie czasu z bliskimi 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gry planszowe rozwijają kreatywność, a także zdolności odpowiedzialne za szybką ocenę sytuacji, w tym spostrzegawczość. W Szklarskiej Porębie powstała gra planszowa, która pozwala na zebranie klejnotów rozsypanych przez ducha gór. 

VisitKarkonosze to gra, którą wraz z dziewięcioma gminami powiatu karkonoskiego i starostwem powiatowym robiliśmy w okresie, kiedy tak naprawdę cała promocja była utrudniona. W latach lockdownów, w czasie, kiedy niewiele można było innych aktywności uprawiać wymyśliliśmy, żeby po prostu zrobić grę. Fajną grę, rodzinną grę, naszą własną, nielicencyjną. Nie grę, która będzie pokazywała dowolny kawałek świata, tylko tutaj nasz przepiękny kawałek Karkonoszy, Gór Izerskich, Gór Kaczawskich, Kotliny Jeleniogórskiej — mówi Arkadiusz Lipin, referat promocji miasta Szklarska Poręba. 

W grę może grać nawet sześciu uczestników. Na planszy znajdują się najbardziej rozpoznawalne atrakcje Królestwa Ducha Gór. Gra odpowiada na szereg pytań, dzięki czemu uczestnicy poznają różne ciekawostki. 

-Długo nad nią pracowaliśmy, ta praca była przepiękną, fantastyczną przygodą, doskonale się przy tym bawiliśmy, a mam nadzieję, że jeszcze lepiej bawią się ci, którzy już w tę grę grają — dodaje Arkadiusz Lipin, referat promocji miasta Szklarska Poręba.

Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą poznać cały powiat karkonoski. Są bardzo ciekawe pytania, ale są też podpowiedzi oraz zadania. Gra jest bardzo ciekawie zaprojektowana, można ją zabrać w teren i świetnie się bawić, ale można też również skorzystać z tej gry w domu — mówi Kinga Iwanicka, referat promocji miasta Szklarska Poręba.

Kolejna okazja do wspólnego grania i zapoznania się z grą, to 1 grudnia o godzinie 15.00 w Hali Stulecia we Wrocławiu, w Sali Fioletowej będziemy w grę grać, będziemy o niej mówić, będziemy ją pokazywać -mówi Arkadiusz Lipin, referat promocji miasta Szklarska Poręba. 

Pomysłodawcą gry jest porozumienie gmin Powiatu Karkonoskiego. Opracowana została przez zespół pracowników do spraw promocji i turystyki miast i gmin z Powiatu Karkonoskiego.

Zobacz również

Sycowska młodzież jest bardzo zdolna, aktywnie się rozwija i próbuje między innymi budować karierę w różnych sportach. Ostatnio najzdolniejsi zostali wyróżnieni przez burmistrza miasta i gminy Syców, a niektórym poszczęściło się nawet dostać stypendium za osiągnięcia sportowe.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy