Szklarska Poręba: to alternatywa dla tych, którzy chcą spędzić święta poza domem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Święta to magiczny czas, który powinniśmy spędzić z dala od codziennych problemów. Polacy coraz częściej decydują się na wyjazd w tym dniu, zamiast tkwić przy lepieniu uszek czy pierogów, wyjeżdżają, a zawsze dobrym pomysłem są góry.

– Święta to taki czas, kiedy ludzie chcą odpocząć i w góry szczególnie lubią przyjeżdżać w tym okresie. Święta i Sylwester oczywiście. Miasto Szklarska Poręba oferuje około 30 000 miejsc noclegowych. Wciąż te miejsca są dostępne. Hotele i niektóre obiekty oferują i kolacje wigilijne i zabawy sylwestrowe dla swoich klientów. Natomiast niektóre restauracje również oferują dla klientów z zewnątrz tego typu atrakcje — mówi Katarzyna Brol, Referat Promocji Miasta Szklarska Poręba.

Coraz więcej osób zaczyna żyć w zgodzie z filozofią „slow life”. Zamiast podążać za nurtem przedświątecznej gonitwy, zwalniają i spędzają ten czas nieśpiesznie i refleksyjnie. W tę filozofię wpisują się wyjazdy.

– Korzystać z zimowych uroków, czyli przede wszystkim narty, zimowa aktywność, narty biegowe, narty zjazdowe. Co kto lubi. A jeżeli ktoś nie jest narciarzem, to dostępne są szlaki turystyczne. Wodospad Kamieńczyka, o tej porze roku wygląda przepięknie — mówi Krystian Bromblik, Referat Promocji Miasta Szklarska Poręba.

– Przyroda, która jest na terenie Szklarskiej Poręby, głównie przyroda, bo nie blokowiska, nie ulice ogarnięte czy nieodśnieżone, ale myślę, że przyroda w Górach Izerskich niepowtarzalna w każdym okresie roku. Ona powoduje, że ludzie przyjeżdżają z dużych aglomeracji po to, żeby znaleźć tutaj chwilę spokoju, ciszy i myślę, że naszym wspólnym zadaniem przy tak pędzącym, galopującym świecie jest utrzymanie tego waloru. I człowiek im jest starszy, tym większą ma wrażliwość na te uroki. Mimo że mieszkam tutaj 60 lat, to dziś coraz częściej zauważam, jak ważny to jest element naszego miasta — mówi Mirosław Graf, burmistrz miasta Szklarska Poręba.

– Wiadomo, ludzie lubią spędzać w zimie czas w górach, przyjeżdżają na narty, na biegówki, na zjazdówki i chcą odpocząć. Jest tu czyste powietrze, mamy mnóstwo atrakcji. Więc jest to taki czas, kiedy chcemy odetchnąć i wtedy właśnie warto przyjechać do naszego miasta — mówi Katarzyna Brol, Referat Promocji Miasta Szklarska Poręba.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy