Szklarska Poręba: utrudnienia w ruchu spowodowane są przebudową ulicy 1-go Maja

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Utrudnienia ruchu w Szklarskiej Porębie wynikają z przebudowy jej serca, czyli skwerku w centrum miasta. To inwestycja warta ponad 14 milionów złotych, a mieszkańcy nie mogą się doczekać już jej końca.

– Ulica 1 Maja w Szklarskiej Porębie to bardzo ważna inwestycja, którą realizujemy. Szklarska Poręba jest wizytówką powiatu karkonoskiego, zresztą podobnie jak Karpacz, również inne miejscowości. Natomiast tam wiemy doskonale, że koncentrują się turyści. Dlatego zależało nam przede wszystkim, aby ta droga była dostosowana do właściwych parametrów, aby była bezpieczna. Stąd też zaplanowaliśmy tam chodniki po obu stronach. Zadbaliśmy o dobre odwodnienie tej drogi, ale również myśleliśmy o takich elementach i kwestiach estetycznych dla Szklarskiej Poręby i dla tej właśnie ulicy 1 Maja. W związku z tym poza oświetleniem będą również ławki, będą również inne elementy, które będą stanowiły o tym, że ta droga będzie po prostu piękna — mówi Krzysztof Wiśniewski, starosta powiatu karkonoskiego.

– Jesteśmy na przebudowie ulicy 1 Maja w Szklarskiej Porębie, w sercu Szklarskiej Poręby, przy Skwerku Radiowej Trójki. Za nami jest droga krajowa nr 3. Od tego miejsca zaczyna się ulica 1 Maja, która jest w centrum Szklarskiej Poręby, w dzielnicy, która słynie z turystycznej części, którą zwiedzają turyści przyjeżdżający do Szklarskiej Poręby. W tej chwili trwają prace przy przebudowie mostu. Część drogowa jest podzielona na wiele odcinków — mówi Grzegorz Pietrzak, dyrektor wydziału dróg powiatu karkonoskiego.

Inwestycja realizowana jest etapami, by utrudnienia były jak najmniejsze.

– Ten most się rozwalał kiedyś, aż wstyd było przyjmować wczasowiczów w Szklarskie. Brak deptaka, nie dość, że mamy drogę krajową, po której tiry jeżdżą. I dla mnie to jest wspaniała rzecz, że wreszcie zabrali się za tą sprawę — mówi Zbigniew Brocławik, mieszkaniec Szklarskiej Poręby.

Po zakończeniu remontu część ulicy 1 Maja zmieni się w deptak i ma być wizytówką Szklarskiej Poręby.

– Cała Szklarska Poręba żyje tą budową, która powoduje ona duże utrudnienia w ruchu. Natomiast robimy wszystko, co się da, aby przyśpieszyć te prace — mówi Grzegorz Pietrzak, dyrektor wydziału dróg powiatu karkonoskiego.

– Cieszę się, że realizujemy to ważne zadanie. Do tego również należy powiedzieć o moście, który był w bardzo złym stanie technicznym, a w ramach tej inwestycji będzie również przebudowany. Zatem będziemy mieli nowy most, nową ulicę 1 Maja, a do tego jeszcze kilka ważnych rozwiązań technicznych, jak chociażby rondo, które będzie kończyło tę inwestycję i łączyło drogę powiatową z drogą gminną — mówi Krzysztof Wiśniewski, starosta powiatu karkonoskiego.

Koniec remontu planowany jest na początek 2024 roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy