Szkoła bez zadań. Od 1 kwietnia uczniowie nie bedą mieli prac domowych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zakończyła się konferencja prasowa wiceministra edukacji Katarzyny Lubnauer, na której mówiono między innymi o zmianach, które czekają polskie szkoły, a to przede wszystkim zmiany dotyczące zadań domowych. Od 1 kwietnia zadania domowe nie będą obowiązywały.

Katarzyna Lubnauer, wiceministra edukacji narodowej mówiła o zmianach, jakie czekają na uczniów i nauczycieli jeszcze w tym roku szkolnym, a to nie tylko brak obowiązkowych zadań domowych, ale także odciążenie szkolnych plecaków.

Musimy zdawać sobie sprawę, że nie będzie dobrej szkoły bez samorządu, który wie, że edukacja jest troską. Dlatego mówię bardzo jasno, że warto stawiać na tych ludzi, którzy rozumieją, że w edukacji jest przyszłość. Koalicja Obywatelska rzeczywiście, jeśli chodzi o edukację, dotrzymuje swojej obietnicy Od 1 kwietnia ucieszą się dzieci szkół podstawowych, ponieważ prace domowe nie będą obowiązkowe. Od przyszłego roku nie będzie już z nami HITu, który już tylko starsze roczniki będą miały. Lekkie plecaki z lekkimi, w związku z tym, podręcznikami czyli cyfrowymi. To już jest z naszej strony inicjatywa zmiana ustawy tak, żeby każdy podręcznik miał swój odpowiednik cyfrowy. Potem już jest tylko kwestia budowy szafek w szkołach, tu też samorząd może więcej inicjatyw wykazać, żeby uczniowie nie musieli nosić ciężkich plecaków. Działamy i rzeczywiście jeśli będzie ta współpraca Koalicji Obywatelskiej z rządem, to mamy szansę, że osiągniemy prawdziwy sukces – mówiła Katarzyna Lubnauer wiceministra Edukacji Narodowej.

Trwa kampania samorządowa, więc dolnośląscy posłowie wspierali kandydatów z list koalicji obywatelskiej i wykorzystali okazję, żeby pochwalić się swoimi projektami.

– Wiele z nas i wielu z nas do kampanii parlamentarnej szło z takimi hasłami na ustach o edukacji, o przewróceniu szacunku dla zawodu nauczyciela. Udało nam się to, ponieważ rekordowe podwyżki dla nauczycieli zostały spełnione dzięki pani wiceminister i pani minister, które mamy w resorcie. Kobiety dowożą te projekty – mówiła Anna Sobolak posłanka na sejm RP Koalicja Obywatelska.

– To jest niezwykle istotne, żeby to doświadczenie też nie tylko w pracy w szkole, ale też nadzory nad pracą szkół, ale również to doświadczenie rodziców wykorzystywać również. To jest niezwykle cenne – mówił Michał Jaros poseł na sejm RP Koalicja Obywatelska

Katarzyna Lubnauer podczas konferencji mówiła nie tylko o edukacji, ale także o zdrowiu psychicznym uczniów i jego wsparciu

– W tej chwili bardzo dużo się dzieje, jeśli chodzi o zdrowie. Po stronie Ministerstwa Zdrowia, jeśli chodzi o psychiatry dziecięcą, tutaj są ogromne środki, które pójdą w tym roku dodatkowo na psychiatry dziecięcą. To jest nasze zobowiązanie, które też zrealizowaliśmy i też tych pieniędzy będzie znacznie więcej.

Już po świętach wielkanocnych uczniowie klas 1-3 w całej Polsce nie będą mieli zadawanych zadań domowych, a w klasach IV-VIII zadania będą nieobowiązkowe i nieoceniane.

Zobacz również

W Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Korzeniowskiego we Wrocławiu jest realizowany program „MHR Ratownicy Zdrowia Psychicznego”. Jego uczestnicy mają możliwość skorzystania z cyklu spotkań i warsztatów, dzięki czemu w przyszłości będą mogli pomóc osobom, które doświadczyły kryzysu uchodźczego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy