Szkoła Podstawowa czeka na olimpijczyków

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Młodzi sportowcy, którzy nie boja się wyzwań i nowych doświadczeń. Szkoła Podstawowa nr 46 we Wrocławiu im. Polskich Olimpijczyków czeka na nowe nadzieje polskiego sportu.

Klasy sportowe kształtują młodych zawodników w zakresie piłki ręczne, lekkoatletyki, a także pływania. 

Szkoła Podstawowa jest tym przedsionkiem, gdzie uczymy podstaw techniki. Dopiero potem zaczynamy trening typowo szkoleniowy. Tutaj szukamy tych osób, które potem zapiszą się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu – mówi Robert Poniatowski, trener pływania. 

12 godzin zajęć sportowych tygodniowo to blisko jedna trzecia całego planu lekcji. Treningi przeplatają zwykłe szkolne przedmioty. 

Trening zazwyczaj odbywają się po zajęciach dydaktycznych. Szczególnie w klasach czwartych. W późniejszych latach treningi są rano i popołudniu – dodaje Beata Reus, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46 we Wrocławiu.

Szkoła dysponuje sporym zapleczem trenerskim. W okresie wakacyjnym szkoła ogłosiła nabór do czwartych klas o profilu sportowym, ale także prowadzi uzupełniający nabór do klas 5, 6, 7 oraz 8. Szkoła dysponuje własnym zapleczem treningowym, na który składa się hala sportowa, wielofunkcyjne boisko i 25-metrowy basen. A w planach także siłownia. 

–  Przede wszystkim w tych klasach sportowych staramy się prowadzić treningi ogólnorozwojowe. Na początek gry i zabawy. Póżniej technika i nauka systematyczności. Ważne, aby dziecko w tym wieku było tym zainteresowane, chęci to podstawa – tłumaczy Grzegorz Solarczyk, trener lekkoatletyki. 

– Zawsze jest nam niezmiernie miło, jak po kilku latach możemy podziwiać naszych uczniów na wielkich imprezach. Z naszej szkoły wywodzi się między innymi Rafał Kubacki, judoka – podsumowuje Marcin Palica, Wicedyrektor ds. Sportu SP nr 46.

Szkoła podstawowa nr 46 we Wrocławiu czeka na przyszłych olimpijczyków.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy