Szkoła Podstawowa nr 99 przy ulicy Głubczyckiej rozbudowana

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szkoła Podstawowa nr 99 przy ulicy Głubczyckiej po rozbudowie i modernizacji zyskała nowe oblicze. Na razie sale lekcyjne są jeszcze puste, ale za kilka tygodni, kiedy rozpocznie się rok szkolny, będą w pełni wyposażone i co ważniejsze, będą pełne uczniów.

W podstawówce na wrocławskim Księżu trwają jeszcze prace, które mają przygotować szkołę na rozpoczęcie roku szkolnego. Przebudowa trwała tu od lutego 2020 roku, ale dzięki niej przed uczniami i nauczycielami otworzyły się zupełnie nowe możliwości.

Dzięki rozbudowie szkoły będziemy w przyszłym roku szkolnym pracować w systemie jednozmianowym, dotychczas pracowaliśmy na dwie zmian. Szkoła wzbogaciła się również o stołówkę i świetlicę, nowoczesną kuchnię, w której będą przygotowywane posiłki dla naszych uczniów. Dzięki rozbudowie i modernizacji budynku, budynek szkoły stał się dostępny dla uczniów niepełnosprawnych – mówi Beata Berezowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 99 we Wrocławiu.

W dobudowanej części budynku znajdzie się 11 sal lekcyjnych, dwie świetlice, nowa sala gimnastyczna. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a winda ma ułatwić przemieszczanie się między piętrami.

Przebudowa przy ulicy Głubczyckiej to koszt blisko 15 milionów złotych, ale dzięki temu udało się zagospodarować teren wokół tej szkoły tak, aby dzieci w bezpieczny sposób mogły funkcjonować na przerwach, lub poza lekcjami na tym terenie. Ten dawny budynek szkoły również otrzymał nowy blask, ponieważ zmieniliśmy jego termoizolację, została zmieniona fasada, jak i również cała strefa wejścia wraz z podjazdem dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Bartosz Nowak, Zarząd Inwestycji Miejskich.

W salach będą między innymi tablice multimedialne, w szkole trwają jeszcze odbiory, a kadra przygotowuje się do rozpoczęcia roku szkolnego.

Układamy plany nauczania i czekamy również na wytyczne, w jaki sposób powinniśmy grupować dzieci, jak będziemy pracować. Myślę, że do końca sierpnia mamy na to czas i 1 września na pewno ruszymy pełną parą – dodaje Beata Berezowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 99 we Wrocławiu.

Dzięki rozbudowie placówki, szkoła może przyjąć także więcej uczniów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy