Szkoła Podstawowa nr 99 przy ulicy Głubczyckiej rozbudowana

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szkoła Podstawowa nr 99 przy ulicy Głubczyckiej po rozbudowie i modernizacji zyskała nowe oblicze. Na razie sale lekcyjne są jeszcze puste, ale za kilka tygodni, kiedy rozpocznie się rok szkolny, będą w pełni wyposażone i co ważniejsze, będą pełne uczniów.

W podstawówce na wrocławskim Księżu trwają jeszcze prace, które mają przygotować szkołę na rozpoczęcie roku szkolnego. Przebudowa trwała tu od lutego 2020 roku, ale dzięki niej przed uczniami i nauczycielami otworzyły się zupełnie nowe możliwości.

Dzięki rozbudowie szkoły będziemy w przyszłym roku szkolnym pracować w systemie jednozmianowym, dotychczas pracowaliśmy na dwie zmian. Szkoła wzbogaciła się również o stołówkę i świetlicę, nowoczesną kuchnię, w której będą przygotowywane posiłki dla naszych uczniów. Dzięki rozbudowie i modernizacji budynku, budynek szkoły stał się dostępny dla uczniów niepełnosprawnych – mówi Beata Berezowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 99 we Wrocławiu.

W dobudowanej części budynku znajdzie się 11 sal lekcyjnych, dwie świetlice, nowa sala gimnastyczna. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a winda ma ułatwić przemieszczanie się między piętrami.

Przebudowa przy ulicy Głubczyckiej to koszt blisko 15 milionów złotych, ale dzięki temu udało się zagospodarować teren wokół tej szkoły tak, aby dzieci w bezpieczny sposób mogły funkcjonować na przerwach, lub poza lekcjami na tym terenie. Ten dawny budynek szkoły również otrzymał nowy blask, ponieważ zmieniliśmy jego termoizolację, została zmieniona fasada, jak i również cała strefa wejścia wraz z podjazdem dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Bartosz Nowak, Zarząd Inwestycji Miejskich.

W salach będą między innymi tablice multimedialne, w szkole trwają jeszcze odbiory, a kadra przygotowuje się do rozpoczęcia roku szkolnego.

Układamy plany nauczania i czekamy również na wytyczne, w jaki sposób powinniśmy grupować dzieci, jak będziemy pracować. Myślę, że do końca sierpnia mamy na to czas i 1 września na pewno ruszymy pełną parą – dodaje Beata Berezowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 99 we Wrocławiu.

Dzięki rozbudowie placówki, szkoła może przyjąć także więcej uczniów.

Zobacz również

Już od ponad 20 lat we Wrocławiu są organizowane różnego rodzaju kampanie informacyjne i edukacyjne w zakresie profilaktyki HIV. Są one skierowane do wszystkich mieszkańców Wrocławia, ale szczególnie do młodzieży. W tym roku tego typu kampania odbyła się pod hasłem „WROC.WIN.WITH.HIV”, która była skierowana do uczniów wrocławskich szkół. Do kampanii dołączyło 16 wrocławskich szkół i łącznie ponad 11 tysięcy uczniów. Podsumowaniem tej kampanii była konferencja, która odbyła się w przededniu Światowego Dnia Walki z AIDS.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy