Szkoła Podstawowa w Pustkowie Wilczkowskim. Jak przebiegają prace?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Inwestycja oświatowa w gminie to ta jedna z najważniejszych. Są wakacje i uczniowie odpoczywają. Ale tutaj, w szkole w Pustkowie Wilczkowskim trwają wytężone prace. Cały remont podzielony jest na trzy okresy wakacyjne.

– Przystąpiliśmy do tego remontu już jakiś czas temu, ale robiliśmy wszystko co na zewnątrz, czyli coś, co można by było wykonać po prostu w czasie trwania roku szkolnego. A teraz jesteśmy wewnątrz, czyli burzymy bardzo dużo, bo trzeba wszystko po prostu wewnątrz remontować. Natomiast jest to zadanie podzielone na etapy, w tym jeden z trzech etapów, czyli trzy okresy wakacyjne. Trochę trzeba będzie tam cierpliwości i o tą cierpliwość zawsze prosimy rodziców i dzieciaki – mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

– W czasie wakacji mamy wymianę całego podłoża pół metra w dół, wymiana całego gruntu plus remont sal, wszystkie sprawy związane z wodociągami, z kanalizacją, z centralnym ogrzewaniem, wymiana całej sieci energetycznej, więc prąd, wszystko po kolei. Na tą chwilę bardzo mocno prace są zaawansowane. Szkoła jest jednym wielkim placem budowy – mówi Beata Kuźmicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Pustkowie Wilczkowskim.

– Około 10 milionów złotych, to tak wyjdzie. Tak naprawdę remontowe usługi i w ogóle roboty to zawsze wielka niewiadoma. Oczywiście przetarg jest przetargiem, ale później podczas robót wychodzą często przeróżne niespodzianki, które kosztują – mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

– Obawy oczywiście są jak największe, natomiast prace idą bardzo zgrabnie, bardzo szybko. Ekipy budowlane, które tutaj się znajdują pracują tak na miarę swoich możliwości, więc trzymam bardzo mocno kciuki. Mam nadzieję, że to wszystko się uda zakończyć i dzieci będą mogły 1 września rozpocząć naukę – mówi Beata Kuźmicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Pustkowie Wilczkowskim.

Szkoła w całości będzie gotowa za trzy lata.

– Najpierw mamy w remoncie pierwsze skrzydło, później środek i później cały blok sportowy, więc pracy jest dużo, bardzo poważne, ale mam nadzieję, że wszystko uda się zrobić – mówi Beata Kuźmicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Pustkowie Wilczkowskim.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy