Szkolenia służb mundurowych w Borzygniewie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W miniony weekend na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Borzygniewie odbyły się szkolenia z udziałem różnych służb. Takie wydarzenie odbyło się tutaj po raz pierwszy, ale jak podkreślają przedstawiciele powiatu wrocławskiego nie po raz ostatni, bo tutaj w tych szkoleniach i ćwiczeniach przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców.

Są synchronizowane wszystkie służby mundurowe z doszkolenia terytorialnych wojsk, które są niezmiernie potrzebne, jak pokazały sytuacje w naszym kraju. Ciągle jakieś nawałnice, zmiana pogody, anomalie powodują, że chcemy i musimy zasięgać pomocy wśród tych żołnierzy, którzy między innymi do tego są powołani – mówi Wiesław Zając, członek zarządu powiatu wrocławskiego.

Naszym zadaniem Państwowej Straży Pożarnej jest zapoznanie Wojsk Obrony Terytorialnej ze sprzętem, na którym my pracujemy. W tym momencie akurat zapoznajemy ich ze sprzętem hydraulicznym, który jest używany głownie w ratownictwie drogowym. Jest to taka teoria, mogą dotknąć, zobaczyć, zadać pytania – mówi st. ogn. Adam Fryc, PSP nr 6 w Kątach Wrocławskich

Staramy się przybliżyć żołnierzom WOT-u, jak wygląda praca przewodnika z psem na miejscu zdarzenia, kiedy jest potrzeba użycia na śladzie, czyli doszło do jakiegoś przestępstwa lub też zaginęła jakaś osoba. Często zdarza się, szczególnie w terenie lesistym, że zaginie jakiś grzybiarz, wtedy my również jesteśmy wzywani z psami tropiącymi. Praca na takim miejscu zdarzenia oraz już bezpośrednio na śladzie wymaga znajomości taktyki oraz zasad postępowaniaasp. sztab. Tomasz Stępień, kierownik ogniwa przewodników psów KMP we Wrocławiu.

Na tę skale ćwiczenia na terenie zalewu Mietkowskiego odbyły się po raz pierwszy. Jednak to nie jest pierwszy i jedyny przykład kiedy powiat wrocławski współpracuje z różnymi służbami mundurowymi.

Powiat wrocławski bardzo często współpracuje ze służbami, policją, strażą, ale tym razem po raz pierwszy tutaj w Mietkowie, na tym naszym zalewie odbywają się na tą skalę zakrojone ćwiczenia. Co ważne, te wyszkolone osoby potem niosąc pomoc są obeznane ze sprzętem i z metodami, schematem działań – dodaje Wiesław Zając.

Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie umożliwił zorganizowanie różnego rodzaju ćwiczeń dla żołnierzy. 

Dzisiejszy efekt jest taki, że udostępniamy nasz ośrodek do tych działań, ale też są działania innego typu. Finansujemy zakup samochodów policyjnych, wspieramy służbę zdrowia. Powiat wrocławski bardzo mocno angażuje się w sprawy społeczne, aby mieszkańcom żyło się lepiej, spokojniej i bezpieczniej – podkreśla Wiesław Zając, członek zarządu powiatu wrocławskiego.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy