Szkoły w gminie Czernica gotowe na wrzesień!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szkoły w gminie Czernica są gotowe na przyjęcie uczniów. Od 1 września na dzieci i młodzież będą czekały odrestaurowane pomieszczenia. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzykowicach dostępna będzie nowa hala sportowa. Dodatkowo w Szkole Podstawowej w Chrząstawie Wielkiej wyremontowano sanitariaty oraz zamontowano platformy, aby wspomóc osoby z niepełnosprawnościami.

– Przez całe wakacje trwał remont sanitariatów. Mamy cztery nowe łazienki na górze i cztery na niskim parterze. Są również montowane trzy platformy dla osób niepełnosprawnych – mówi Monika Woźniak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chrząstawie Wielkiej.

Dzięki remontowi szkoła będzie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Placówki na terenie gminy Czernica są przygotowane do panującego reżimu sanitarnego i nowych zasad.

– Dyrektorzy naszych pięciu placówek powiedzieli: Tak! Jesteśmy przygotowani! Więc czekamy na blisko 2,5 tysiąca uczniów, którzy przyjdą się uczyć od 1 września – podkreśla Włodzimierz Chlebosz, wójt gminy Czernica.

Gmina Czernica przeznaczyła w tym roku około 38 milionów złotych na oświatę.

– Przy ponad 120 mln budżecie, więc to są duże pieniądze, które przeznaczamy na naukę – dodaje Włodzimierz Chlebosz, wójt gminy Czernica.

W gminie trwają także przygotowania do otwarcia nowej hali sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzykowicach. Budowa przebiegła pomyślnie. Obiekt wyglądał tak, a teraz jest już gotowy i będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców lada moment. Wielkie otwarcie jest przewidziane na 31 sierpnia. Na widowni ma zasiąść 100 uczniów, gdyż hala posiada 200 krzeseł. Na dole zaś ma być zgromadzonych 50 gości. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzykowicach jest także gotowy na przyjęcie uczniów – zapewnia dyrektor placówki.

– Dzieci pragną się uczyć i bardzo potrzebują kontaktu z rówieśnikami, kolegami. Uważam, że dzieci czekają na to, aby mogły się pobawić i wrócić do szkoły – mówi Anna Włodarczyk, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzykowicach.

1 wrześni, już lada moment, otwarcie hali w Dobrzykowicach 31 sierpnia. Teraz, jednak warto się cieszyć wakacjami.