Szlachetna akcja na Ołtaszynie. Zupa za darmo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szlachetna akcja na Ołtaszynie trwa i będzie trwała. Bar Jedzonko mimo trudnej sytuacji stworzył specjalną akcję dla osób potrzebujących i bezdomnych. W tym miejscu codziennie wystawiana jest na zewnątrz zupa.

Posiłek można zabrać ze sobą i jest darmowy. To inicjatywa szefowej baru Jedzonko, która chciała pomóc osobom głodnym i bezdomnym. Inspiracją był program telewizyjny. Akcja od razu spodobała się innym pracownikom.

– Dużo zupy zostaje, ile daliśmy radę, to wzięliśmy do domu, a resztę wylewaliśmy, więc wpadliśmy na pomysł, żeby stworzyć taką akcję. Opublikowaliśmy post na Facebooku, że jest zupa i można wziąć każdego dnia o 19 wystawiamy słoiki – mówi Agnieszka Wójtowicz, menadżerka baru Jedzonko.

Ciepła zupa w słoikach jest gotowa dla mieszkańców codziennie wieczorem od godziny 19 na zewnątrz baru na Ołtaszynie. W akcję zaangażowali się także mieszkańcy osiedla.

– Ludzie cały czas słoiki donoszą, to jest ważne, bo inaczej byśmy nie mieli. Wczoraj wystawiliśmy 10 słoików, a jest jeden tak, więc fajnie, że też jest odzew z tej drugiej strony – podkreśla Agnieszka Wójtowicz, menadżerka baru Jedzonko.

Potrzebujących i bezdomnych osób we Wrocławiu jest bardzo wiele. Straż Miejska dociera do kilkuset takich osób rocznie.

– Ta pomoc zwłaszcza jest potrzebna w takich sytuacjach ekstremalnych, kiedy ta temperatura spada poniżej zera, wtedy może istnieć realne zagrożenie życia i zdrowia. My wtedy takim osobom rozdajemy także pakiety żywnościowe i się staramy pomóc także w inny sposób – mówi Waldemar Forysiak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej we Wrocławiu.

Warto widząc osoby bezdomne zadzwonić po straż miejską pod numer 986. Strażnicy także pomagają takim osobom. Ołtaszyński punkt gastronomiczny zachęca także klientów do uczestniczenia w akcji dzielenia się zawieszonym posiłkiem – za parę złotych można kupić potrzebującym obiad.

– Akcja polega na tym, że klienci mogą zakupić dowolny posiłek z tablicy mają na niego rabat -10% i taki posiłek potem wieszają na tablicy, a my go dajemy za darmo jakieś potrzebującej osobie. Dużo seniorów przychodzi i za darmo może zjeść ciepły obiad, a także rodziny – dodaje Agnieszka Wójtowicz, menadżerka baru Jedzonko.

Bar Jedzonko zaprasza na darmową zupę, która czeka od godz. 19 na zewnątrz lokalu. Akcja ma na celu rozgrzanie serc osób, które zazwyczaj są wyziębione.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy