SZOP grasuje w całym mieście

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
SZOP to samochód zbierający odpady problemowe, który w tym momencie dociera we wszelkie zakamarki Wrocławia. Dzięki niemu coraz łatwiej utrzymać czystość w najbliższej okolicy.

Do tej pory, do końca kwietnia, odebraliśmy ponad 41 ton odpadów przy użyciu tylko SZOP-a. Cieszy się on popularnością, mieszkańcy chętnie korzystają, ale oczywiście zależy nam, żeby jeszcze więcej mieszkańców dowiadywało się o SZOP-ie, aby korzystali z niego, przynosili te odpady, których nie powinni wyrzucać do pojemników przy nieruchomości Dorota Witkowska z Ekosystemu.

Ważne, żeby pamiętać, że przedmioty takie jak leki, zużyte baterie, czy drobne urządzenia elektroniczne są odpadami szkodliwymi i nie mogą trafić do zwykłych pojemników na śmieci.

Śmiało można powiedzieć, że te dzielnice, które się już przyzwyczaiły do SZOP-a, czyli mieszkańcy którzy już od początku roku korzystają z tej usługi, już wiedzą, że zawsze w tych samych terminach, w tych samych miejscach stoi. Najmniej odpadów przyjmujemy na razie z dzielnicy Krzyki, dlatego że Krzyki jako ostatnie zostały objęte usługą. Sądzę, że za kilka miesięcy wszyscy mieszkańcy Wrocławia będą mieli świadomość, że taki specjalnie oznakowany bus, na którym jest uśmiechnięty pyszczek naszego szopa jest miejscem, gdzie można za darmo przynosić wszystkie odpady problemowe o niedużych rozmiarach. Szczegóły tego, co można dokładnie przynieść można znaleźć na naszej stronieDorota Witkowska z Ekosystemu.

Aby przynieść odpady do Szopa, trzeba je najpierw posegregować. Następnie można je wrzucić do odpowiednich pojemników, które znajdują się w samochodzie. Po przyjeździe na bazę są one ważone i przekazywane do dalszego procesu. Niektóre z nich, na przykład leki, są utylizowane.

Pozostałe są przekazywane do dalszego procesu, na przykład elektroodpady, które są demontowane przy wykorzystaniu specjalnych instalacji. Odzyskiwane są z nich złoto, miedź, srebro, ale też inne tworzywa i wykorzystywane są powtórnie. Większość odpadów, które generujemy my, jako mieszkańcy, możemy powtórnie wykorzystać jako surowce wtórne, ale warunkiem jest przekazanie ich do segregacji w sposób prawidłowyDorota Witkowska z Ekosystemu.

Aby zmienić planetę, najlepiej zacząć od siebie, a segregowanie śmieci to dobry pierwszy krok.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy