SZOP grasuje w nowych miejscach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, chemikalia czy środki ochrony roślin. Między innymi takie odpady mieszkańcy Wrocławia mogą pozostawić w SZOPie, czyli Samochodzie Zbierającym Odpady Problemowe.

Uruchomiliśmy tę usługę, aby ułatwić mieszkańcom pozbywanie się tych domowych, drobnych odpadów, których nie wolno wyrzucać do pojemników koło nieruchomości, które powinny być przywiezione na PSZOK, a mieszkańcy często – z uwagi na to, że nie jest ten PSZOK po drodze, albo nie maja na to czasu – wyrzucali te odpady do pojemników koło nieruchomości, a jest to nieprawidłowe – mówi Dorota Witkowska z wrocławskiego Ekosystemu. 

SZOP pojawia się w wyznaczonych miejscach Wrocławia dwa razy w miesiącu i przez dwie godziny czeka na wszystkich, którzy chcą pozbyć się przedmiotów szkodliwych dla środowiska. 

Od stycznia SZOP jeździ po terenie Fabrycznej i Psiego Pola. Teraz ruszył na Stare Miasto i Śródmieście. Od 1 kwietnia będzie na Krzykach – na samym końcu, bo zmienia się firma odbierająca odpady z Krzyków. Nowy wykonawca musi zorganizować nowy harmonogram – mówi  Dorota Witkowska. 

Dzisiaj jeżdżę pierwszy dzień. Z doświadczenia kolegów wiem, że z czasem widoczne jest to, że coraz więcej ludzi z tego korzysta. Są takie rejony Wrocławia, że ludzie jednak utylizują to w inny sposób. Są też biedniejsze dzielnice, w których takich rzeczy się po prostu nie wyrzuca – mówi Dariusz Gołpiś z firmy Eneris. 

Dokładne informacje na temat tego, kiedy i gdzie zjawi się SZOP można znaleźć na stronie internetowej Ekosystemu: www.ekosystem.wroc.pl.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy