Szop, który zbiera śmieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wychodzi naprzeciw mieszkańcom Wrocławia i pomoże im pozbyć się niewielkich odpadów problemowych.

Zaoferujemy usługę, która pomoże pozbyć się odpadów problemowych jak lakiery, farby, tłuszcze, baterie, akumulatory, mały sprzęt RTV i AGD – mówi Bartosz Małysa, prezes Ekosystemu. 

Z racji tego, że odpady problemowe są zazwyczaj drobne, często zdarza się, że lądują one w pojemniku na śmieci zmieszane lub wielkogabarytowe. 

Stąd ten pomysł, że samochody, które nazywamy szopami – szop to skrót od samochodu zbierającego odpady problemowe. Takie szopy będą grasować po ulicach Wrocławia. Będziemy dwa razy w miesiącu odwiedzać każde osiedle. Tam mieszkańcy przez dwie godziny będą mogli pozbyć się tych najbardziej problemowych odpadów – mówi Bartosz Małysa.

Zaczynamy od dwóch dzielnic – Fabryczna i Psie Pole. Już 2 stycznia szopy pojawią się na tych osiedlach. Kolejne dzielnice będą wprowadzane sukcesywnie – Stare Miasto, Śródmieście, Krzyki – mówi Dorota Witkowska, rzecznik spółki Ekosystem. 

Specjalny samochód, tzw. szop, będzie pojawiać się zawsze w tych samych miejscach i o tych samych godzinach. Regulamin i harmonogram oddawania śmieci dostępny jest na stronie internetowej Ekosystemu.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy