SZOP znów na wrocławskich ulicach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
SZOP kolejny raz wyjeżdża na ulice Wrocławia. Tym razem Samochód Zbierający Odpady Problemowe będzie czekać na mieszkańców Krzyków.

19 kwietnia SZOP rusza na Krzyki. Będzie stał na wszystkich ulicach w obrębie dawnej dzielnicy Krzyki. W godzinach popołudniowych – od 14:00, 15:00 – w zależności od lokalizacji. Mapa i harmonogram są na naszej stronie – można sprawdzić, gdzie najbardziej nam pasuje z tego SZOP-a skorzystać. W danej lokalizacji stoi on 2 godziny. Jeżeli SZOP-a nie będzie w danym miejscu, oznacza to, że został zapełniony. Jeżeli wszystkie pojemniki nie są zapełnione, SZOP nie może odjechać – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu. 

Co wtedy, kiedy nie zdążyliśmy oddać do SZOP-a odpadów problemowych?

Trzeba czekać na następny raz, albo skorzystać z SZOP-a w innej lokalizacji. Nie może być tak, że SZOP stoi pusty, bo odpady niezabezpieczone mogą powodować zagrożenie w ruchu – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu. 

SZOP pojawia się na ulicach Wrocławia od stycznia. Czy cieszy się dużym zainteresowaniem? 

Wrocławianie korzystają z SZOP-a i chcieliby, żeby jeździł częściej. Wszystkie lokalizacje umieszczone są w harmonogramie, który i tak jest rozbudowany, kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że to świeża usługa i jeszcze ją testujemy. Kiedy rozwiniemy tę usługę, być może zwiększymy liczbę miejsc, w których stoi SZOP – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu. 

SZOP to nie tylko usługa, która pomaga dbać o środowisko, ale pomaga też mieszkańcom miasta pozbyć się odpadów, które sprawiają kłopot w momencie segregacji.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy