Szpada Szermierza i Ogród Botaniczny do końca życia – aukcje Uniwersytetu Wrocławskiego dla WOŚP

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Uniwersytet Wrocławski po raz kolejny gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Na 32. edycję uczelnia przygotowała specjalne, wyjątkowe aukcje, wśród nich do wylicytowania jest szpadą Szermierza, najprawdopodobniej najczęściej kradziona broń w Polsce.

– To jest wielka gratka. Ta szpada została ofiarowana panu rektorowi przez władze miejskie po zakończeniu remontu Szermierza, który za nami stoi. I to jest, ja się zawsze śmieje, kopia oryginału, ponieważ jest to chyba najbardziej bliska oryginałowi szpada, którą w tej chwili mamy w posiadaniu i postanowiliśmy, że przekażemy ją w tym roku na aukcję. I bardzo się cieszymy, że cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to nie lada gratka, więc zachęcamy do kupowania – mówi Katarzyna Górowicz – Maćkiewicz, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Szermierz na placu Uniwersyteckim to jedna z wizytówek Wrocławia. Od wielu lat Szermierz w ekspresowym tempie pozbawiany jest swojej szpady, która pada ofiarą kradzieży. Teraz taką szpadę będzie można zdobyć w legalny sposób, dzięki aukcji Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Źli ludzie ją kradną i trzeba wtedy nową szpadę szermierza włożyć w dłoń. W tej chwili, jak widzimy, szermierz nie ma tej szpady, więc tym bardziej jest to wyjątkowa sytuacja i wyjątkowy moment, żeby taką szpadę kupić uczciwie. Jest to jedyna biała broń legalna na rynku w tej chwili – mówi Katarzyna Górowicz – Maćkiewicz, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Łącznie Uniwersytet Wrocławski wystawił 11 aukcji oraz otworzył eSkarbonkę. Wylicytować można m. in. wizytę na planie Słownika polsko@polskiego, słynnego programu prof. Jana Miodka lub zajęcia w wirtualnej sali zbrodni.

– Jest jako sesja zdjęciowa. Jest to sesja z profesjonalnym fotografem, zresztą naszym pracownikiem. Ta aukcja jest powtarzana co roku. To już jest chyba trzeci albo czwarty raz. I mamy też już zdjęcia z poprzednich aukcji ustawione tam na tej nowej – mówi Alicja Wojtasz, Dział Komunikacji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dwie aukcje dotyczą Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Atrakcyjnie to wychodzi zwłaszcza, że jest możliwość, żeby to nie było w auli. Może to być równie dobrze w Oratorium Marianum, na Wieży Matematycznej bądź w Ogrodzie Botanicznym. Pierwsza z nich to spacer z dyrektorem ogrodu, który ma ogromną wiedzę i opowiada o tym z wielkim entuzjazmem. A druga z nich to złota karta do Ogrodu Botanicznego. Takie dożywotnie wejście dla dwóch osób to jest coś, co właśnie na nas też zrobiło duże wrażenie – mówi Alicja Wojtasz, Dział Komunikacji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Szczegóły dotyczące aukcji i licytowanych przedmiotów można znaleźć na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy