Szpital na Brochowie dostał specjalne szafy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza dostał nowy sprzęt. Są to specjalne szafy do dezynfekcji. To urządzenie potrafi zabić wirusa w parę sekund.

Jednorazowo taka szafa jest w stanie zdezynfekować nawet 50 maseczek, a COVID-a zabić w kilka sekund.

– Cała technologia jest oparta na lampach UV-C stosowanych w medycynie. Szafa jest bezpieczna, gdyż gdy zamkniemy ją, elektrozamki zabezpieczają wnętrze i dają bezpieczeństwo, gdy wyłączymy urządzenie po 15 minutach wszystkie maseczki są zdezynfekowane – mówi Tomasz Andrzejewski, firma Protegercov.

– Przekazujemy w sumie dwa urządzenie. Jedno do maseczek, a drugie bardziej skomplikowane, dostosowane do potrzeb szpitala, w którym się znajdujemy – podkreśla Krzysztof Gorzkiewicz, fundacja "Pomaganie jest Trendy".

Druga taka podarowana szafa będzie w stanie odkazić zabawki, ubrania, a także buty. Szpital na Brochowie do połowy lutego pełni funkcje szpitala ginekologiczno-położniczego dla pacjentek, u których wykryto zakażenie koronawirusem.

– Ta szafa będzie stała na oddziale neonatologicznym i pomoże ona w dezynfekcji zabawek, małych gryzaków, elektroniki i części odzieży. Jest to cenny dar – mówi Paweł Błasiak, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza.

Sprzęt został przekazany, także dzięki włączeniu się prezydenta Wrocławia w tegoroczny program fundacji. Jacek Sutryk wraz z przedstawicielami innych miast przeczytał fragment bajki.

– Każde wsparcie dla szpitali, zwłaszcza dla takich oddziałów ginekologii i położnictwa, gdzie są małe dzieci, jest cenne, więc ta akcja bardzo cieszy – dodaje Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM we Wrocławiu.

Szafa dezynfekująca maseczki zminimalizuje koszty szpitala związane z ich zakupem, a bezpieczeństwo i higiena są teraz najważniejsze.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy