Szpital tymczasowy zapełnia się. Studenci pomagają chorym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Szpitalu tymczasowym we Wrocławiu znajduje się obecnie 206 miejsc dla pacjentów. Szpital powiększył się o kolejne 28 łóżek, gdyż cały czas trafiają tam kolejni pacjenci.

– Postanowiliśmy powiększyć tu bazę łóżek zarówno w szpitalu tymczasowym, jak i w wielu jednostkach medycznych na całym Dolnym Śląsku – zaznacza Premier RP, Mateusz Morawiecki.

– Ponad 200 łóżek czeka na pacjentów. Co ważne, mamy kolejny krok w sprawie powiększenia personelu, bo dzięki decyzjom ministerialnym, ale także uczelni medycznej pozyskujemy kolejnych pracowników – podkreśla dr Janusz Sokołowski, dyrektor szpitala tymczasowego we Wrocławiu.

50 wolontariuszy, studentów Uniwersytetu Medycznego już pracuje w szpitalu tymczasowym i pomaga pacjentom. Lista studentów medycyny chętnych do pracy cały czas się powiększa.

– Ja będąc dyrektorem szpitala, ale także nauczycielem akademickim wprowadziłem dziś kolejnych 10 studentów do pracy w tym szpitalu. Te osoby już obejmują opieką pacjentów w najcięższym stanie – dodaje dr Janusz Sokołowski.

Premier we Wrocławiu podkreślał, także że część szpitali tymczasowych w Polsce zostanie przekształcona.

– Będziemy chcieli przekształcić w szpitale rehabilitacji pocovidowej. Ta rehabilitacja jest teraz bardzo potrzebna dla wielu osób. Będziemy transformować i kształtować, tworzyć nowe jednostki -dodaje Premier RP, Mateusz Morawiecki.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy