Sztab gminy Długołęka gotowy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Symbolem nadchodzącej niedzieli będą czerwone serduszka - serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od ponad 30 lat sztaby w całej Polsce grają razem z Orkiestrą. W tym roku jeden z nich będzie także w gminie Długołęka.

-Od wielu lat Wielka Orkiestra jest w gminie Długołęka i w tym roku również tu jesteśmy. W tym roku jesteśmy przy urzędzie gminy, ale dalej jest też tak, że jesteśmy w szkole w Kiełczowie i w Siewcu, więc nic się nie zmienia i cały czas jesteśmy z Wielką Orkiestrą. Tak to ma pozostać do końca świata i jeden dzień dłużej – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Kilka dni przed finałem 31 wolontariuszy gminnego sztabu odebrało puszki i identyfikatory. Jedną z nich była dziewięcioletnia Nina, która w tym roku po raz drugi będzie grała z WOŚP-em, bo…

Bo chcę pomóc – mówi Nina Cielecka, wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że Nina jest zaangażowana, ponieważ to była od początku jej inicjatywa. Zobaczyła w telewizji, stwierdziła: „a co trzeba zrobić, żeby wziąć w tym udział jako wolontariusz”, więc jestem bardzo zadowolony, że się angażuje od najmłodszych lat – mówi Łukasz Cielecki, tata Niny.

-Na WOŚP zbieram pierwszy raz. Co roku zawsze coś się wrzuciło do tej puszki, ale pierwszy raz postanowiłem zostać wolontariuszem i faktycznie zacząć zbierać, a nie tylko dawać. Pewnego dnia obudziłem się i pomyślałem: „będę zbierać” – mówi Krzysztof, wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

-Są młodzi ludzie i są ludzie, którzy chcą pomagać innym, więc to jest najważniejsze. Każda kwota, jaką uda nam się zebrać, będzie dobrą kwotą. Chodzi o to, żeby być z Jurkiem Owsiakiem w tym pięknym dniu, dla nas wszystkich Polaków – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Samo zbieranie do puszek to tylko część Wielkiej Orkiestry. Ważną cegiełką od lat są licytacje.

Szanowni Państwo, mamy tutaj Złote Serduszko o numerze 079. To Złote Serduszko od godziny 14:00 do godziny 20:00 będzie licytowane na specjalnie utworzonej, nowej infolinii. Zachęcam do licytacji Złotego Serduszka, które jest dzisiaj z nami i w niedzielę będzie licytowane – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Jakie plany mają wolontariusze na niedzielę?

Będę zbierać w okolicach galerii handlowych, przede wszystkim w Galerii Dominikańskiej. No i mam nadzieję, że zbiorę jak najwięcej – mówi Lena, wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

-Przede wszystkim dobrze się bawić, to jest chyba najważniejsze. Dużo uśmiechu i wspomóc Orkiestrę możliwie jak najbardziej – mówi Łukasz Cielecki, tata Niny.

-Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie do gminy Długołęka, na wielki finał WOŚP, od godziny 18:00 do 20:00. O 20:00 będzie Światełko do Nieba. To jest niespodzianka, jakie to będzie światełko. Na pewno nie będą to fajerwerki, ale będzie to światełko, które da też fajne poczucie tego, że znaleźliśmy się tutaj i świętowaliśmy ten piękny dzień – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy