– Mamy nowości, czyli takie kierunki: jak sztuczna inteligencja czy zaufane systemy sztucznej inteligencji, więc staramy się rozszerzać naszą ofertę i reagować na potrzeby rynku – mówi Mateusz Przygoda, dział rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.
Obecnie najbardziej pożądany zawód w branży IT to specjalista od sztucznej inteligencji. Takie wykształcenie można uzyskać na Politechnice Wrocławskiej.
– W zasadzie w dwóch odsłonach. W pierwszej sztucznej inteligencji uczymy się analityki, matematyki, bardzo zaawansowanych metod uczenia maszynowego. W drugim kierunku to zaufane systemy sztucznej inteligencji – tu skupimy się na bezpieczeństwie łącznie z cyberbezpieczeństwem – mówi prof. Tomasz Kajdanowicz, kierownik Katedry Inteligencji Obliczeniowej PWr.
Na absolwentów kierunków dotyczących sztucznej inteligencji czekają pensje w wysokości powyżej dziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.
– Mamy do czynienia z nauką rzeczy, które są teraz. Bardzo aktualne i bardzo potrzebne. Staliśmy się światem, w którym wartość danych na świecie przekracza wartość ropy na świecie. Mamy nową walutę – dane i musimy je przetwarzać, a techniki sztucznej inteligencji pozwalają takie rzeczy robić – podkreśla prof. Tomasz Kajdanowicz, kierownik Katedry Inteligencji Obliczeniowej PWr.
Na żaków także czeka ponad czterdzieści innych kierunków związanych między innymi z inżynierią lub matematyką.
– Kierunki, które są najbardziej popularne od lat, to tutaj nie będzie zaskoczenia to informatyka: stosowana, algorytmiczna i techniczna. Tutaj tych zgłoszeń, co roku jest najwięcej – dodaje Mateusz Przygoda, dział rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.
Biuro rekrutacji Politechniki Wrocławskiej zachęca, żeby dokumenty wysyłać drogą pocztową. Będą one przyjmowane do 12 lutego. Więcej informacji na temat zimowego naboru na PWr można znaleźć na stronie rekrutacja.pwr.edu.pl. Tam krok po kroku wytłumaczona jest rejestracja na studia.