Szymon Hołownia we Wrocławiu. Mówił o dzieciach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szymon Hołownia wraz z Ruchem Polska 2050 odwiedził Wrocław w ramach kampanii #PoznajmySię.

Wrocław nazywany jest miastem spotkań.To miasto w, którym dobrze jest powiedzieć parę słów o relacjach, relacjach bardzo różnorodnych z których Wrocław słynie. To jest miasto chyba najbardziej przyjazne w Polsce migrantom, osobom, które z różnych powodów musiały zrezygnować ze swojego domu, szukać go gdzie indziej, mieszka tu ich chyba najwięcej w Polsce – mówi Szymon Hołownia, Lider Ruchu Polska 2050.

Najważniejszym tematem dla lidera Polski 2050 była sytuacja ponad 400 dzieci, które znajdują się obecnie w domach dziecka i ośrodkach opiekuńczych we Wrocławiu. Polskie państwo byłoby w stanie zapewnić im rodziny zastępcze.

Nas naprawdę dzisiaj na to w Polsce stać, żebyśmy nie mieli już domów dziecka. Naprawdę nas na to dzisiaj stać, żebyśmy odpowiedzieli na realne potrzeby młodych ludzi. Kto z nas chciałby być wychowywany przez nawet najlepszą instytucję? – pyta Szymon Hołownia, Lider Ruchu Polska 2050.

Polska 2050 stworzyła program „Rodziny dla dzieci- prawo, nie przywilej”, który ma poprawić sytuacji polskich dzieci, które nie mają rodzin.

Podstawowe założenia tego programu to między innymi powołanie instytucji specjalnego – jak to nazwaliśmy – osobistego rzecznika dziecka. Przypisanego do każdego dziecka, który będzie monitorował jego sytuację, który będzie dbał i patrzył na wszystkie jego potrzeby i który będzie taką instytucjonalną gwarancją tego, że los tego dziecka będzie prawidłowo zabezpieczony. Druga rzecz to oczywiście zwiększenie finansowania, które dzisiaj trafia do pieczy zastępczej – podkreśla Szymon Hołownia, Lider Ruchu Polska 2050.

Dodatkowo program przewiduje opiekuna dla każdego dziecka, który pomoże w zakresie kierunku studiów i pracy.

Dla nas los tych 400-stu dzieci jest fundamentalnym wyzwaniem, które stoi przed nami jako przed politykami, bo dzisiaj jako obywatele, politycy, eksperci idziemy w jednym celu. W takim celu, żeby zmieniać Polskę centymetr po centymetrze – mówi Szymon Hołownia, Lider Ruchu Polska 2050.

Wrocław stał się kluczową, najszybciej rozwijającą się metropolią w Polsce. Pod wieloma względami Wrocław wyprzedził wszystkie inne miasta. Przyciągnął ogromną liczbę inwestorów, ponad 250 firm, 100 tysięcy miejsc pracy – podsumowuje Michał Kobosko, Przewodniczący Partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Oprócz tego, działacze wspomnieli o problemie z cenami komunikacji miejskiej we Wrocławiu i sprawie podwrocławskiej spalarni odpadów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy