Taneczny piątek, rockowa sobota i rodzinna niedziela – Dni Siechnic 2023

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Taneczny piętek, rockowa sobota i rodzinna niedziela - taki był tegoroczny program Dni Siechnic. Przypomnijmy, że w tym roku Siechnice obchodzą swoje 26-te urodziny. Mieszkańcy przez trzy dni od 2 do 4 czerwca wspólnie bawili się i świętowali. W sobotę wieczorem na scenie wystąpiły znane rockowe zespoły takie jak Kobranocka i Wilki.

Już tradycyjnie jak co roku burmistrz Siechnic i Centrum Kultury zaprasza wszystkich na Dni Siechnic. Mogliśmy się pobawić przy muzyce na żywo. Można było skorzystać z wielu atrakcji, między innymi smacznie zjeść u naszych lokalnych wystawców i food trucków, można było też skorzystać z wesołego miasteczka. Centrum Kultury przygotowało też wiele atrakcji dla najmłodszych – mówi Anna Łepecka, Dyrektor Centrum Kultury w Siechnicach.

W programie był między innymi Teatr na Walizkach, pokazy szczudlarzy, kiermasz książek, specjały przygotowane przez koło gospodyń wiejskich i malowanie twarzy. Wesołe miasteczko, jak co roku, również miało wiele do zaoferowania. Były dmuchańce, autodrom, koło młyńskie, karuzele, trampoliny, jak również kolejka górska.

Miasto ma już 26 lat. To dopiero drugi rok po pandemii spotykamy się w takiej formule ponownie w ramach Dni Siechnic. Ogromna liczba gości, z czego bardzo się cieszę. Ogromne zainteresowanie i aż 3-dniowy program, dużo atrakcji – mówi Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Miasto Siechnice znajduje się niecałe pół godziny drogi od Wrocławia i jest jednym z najmłodszych miast w Polsce. Z roku na rok przybywa tutaj coraz więcej nowych mieszkańców.

Samo miasto na papierze to ponad 8,5 tys. mieszkańców w meldunkach, ale do tego co najmniej 2-3 tys. trzeba dodać. Więc można śmiało mówić o tym, że miasto jest już ponad 10 tysięczne. Miasto bardzo szybko, dynamicznie rozwijające się. Średnia wieku nieco ponad 34 lata. Tyle ma średnio siechniczanin, mieszkaniec miasta – mówi Milan Ušák.

Dni Siechnic są nieodłącznym elementem obchodów rocznicy nadania miastu praw miejskich i co roku gromadzą wielu siechniczan i gości miasta. W tym roku pogoda dopisała, a więc frekwencja nie zawiodła.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy